pl.adopte.app

pl.adopte.app

10 sposobów na szczęście w codziennym życiu

Istnieje wiele codziennych czynności, które mogą nas przytłoczyć, zestresować lub sprawić, że nasza rutyna stanie się męcząca. Z drugiej strony, istnieją małe działania, które mogą znacznie poprawić nasz dzień. Dlatego adopte przedstawia 10 sposobów na to, by uczynić swój dzień lepszym.

Rozpocznij dzień od delikatnej muzyki

Jeśli monotonny dźwięk budzika sprawia, że wyskakujesz z łóżka, nadszedł czas, aby rozważyć zmianę. Sposób, w jaki się budzisz, może znacząco wpłynąć na Twój dzień. Wybierz łagodny utwór muzyczny, który obudzi cię delikatnie, zapewniając niezakłócone przebudzenie. To sprawi, że wstaniesz w lepszym nastroju i prawdopodobnie stawisz czoła światu z mniejszą irytacją.

Obudź się pół godziny wcześniej

Chociaż jest to wyzwanie, próba obudzenia się pół godziny przed zaplanowanym czasem jest mądrą strategią. Jeśli to zrobisz, będziesz mieć dodatkowy czas na spokojne wykonanie swoich porannych czynności, wypicie kawy i przejrzenie mediów społecznościowych, bez pośpiechu i bez obawy o spóźnienie.

Bądź bardziej uprzejmy i pytaj, co słychać u innych

Uprzejmość to nie tylko kwestia grzeczności, ale także sposób na lepsze traktowanie innych. Gdy przywitasz kierowcę autobusu i kasjera z uśmiechem i "dzień dobry", nie tylko oni poczują się lepiej, ale Ty również. Uprzejmość jest często zapominana w dzisiejszych czasach, ale może mieć ogromny wpływ na jakość naszych interakcji z innymi.

Rób przerwy na spotkania towarzyskie w miejscu pracy

Pamiętaj, że Twoi koledzy z pracy to także ludzie o życiu podobnym do Twojego. Poświęć trochę czasu na poruszanie się po biurze, nawet jeśli jest to tylko 10 minut na kawę w kuchni. To świetna okazja, aby kogoś poznać i nawiązać rozmowę.

Odłącz się od telefonu komórkowego podczas lunchu

Jeśli masz tendencję do jedzenia w pośpiechu lub spędzania całego czasu na mediach społecznościowych podczas jedzenia, nadszedł czas, aby to zmienić. W porze lunchu wyłącz telefon komórkowy. Skorzystaj z chwili, aby cieszyć się posiłkiem w spokoju i ciesz się czasem z dala od presji odpowiadania na wiadomości lub interakcji wirtualnej. To Twój czas na delektowanie się jedzeniem i czas na rozmowę z ludźmi w realu.

Uważniej obserwuj otaczający Cię świat

Czy kiedykolwiek zatrzymałaś się, aby kontemplować kolory, nowe witryny, wystawy, okna budynków, a nawet styl ludzi wokół Ciebie? Zacznij obserwować bardziej dogłębnie. Wyjdź poza szybkie spojrzenie podczas przechodzenia przez ulicę. Zauważanie pięknych rzeczy (lub odnajduj piękno w najprostszych rzeczach), które otaczają Cię na co dzień. Może być bardzo korzystne dla Twojego samopoczucia!

Komunikuj swoje uczucia, gdy tylko jest to możliwe

Nie chodzi tylko o mówienie "kocham Cię", ale o wyrażanie swoich uczuć, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych, kiedy tylko jest to właściwe. Jeśli kogoś podziwiasz, podziel się tym. Jeśli coś cię zdenerwowało, nie trzymaj tego dla siebie. Rozwiązywanie i komunikowanie swoich uczuć może zapewnić znaczące poczucie spełnienia, a także wzmocnić więzi z ludźmi wokół Ciebie.

Idź pieszo, zamiast korzystać z transportu publicznego lub Ubera

Jak zazwyczaj docierasz na siłownię lub do parku? Rozważ częstsze chodzenie pieszo. Pomiń okazjonalnego Ubera, autobus lub metro (jeśli to możliwe). Odkrywanie miejsca, w którym mieszkasz, może być zaskakujące, zapewniając odkrycia, takie jak znalezienie ukrytej kawiarni na cichej ulicy lub nowego sklepu oferującego produkty, które kochasz.

Pozwól sobie na małe przyjemności

Co jest złego w delektowaniu się pysznym smakołykiem po stresującym dniu lub kupieniu pięknego pamiętnika, który wpadł Ci w oko? W końcu pracujemy również po to, aby pozwolić sobie na te małe przyjemności, oprócz wypełniania naszych zobowiązań finansowych. Pielęgnowanie tych małych chwil szczęścia i nagrody jest częścią równowagi życiowej.

Wypisz dobre rzeczy, które wydarzyły się w ciągu dnia

Pod koniec dnia poświęć chwilę na zapisanie czegoś, co sprawiło, że byłaś szczęśliwa tego dnia. Często uważamy, że złe dni były całkowicie negatywne, ale kiedy spojrzymy wstecz, zwykle znajdujemy co najmniej jeden pozytywny aspekt - bez względu na to, jak mały - który sprawił, że dzień był przyjemniejszy. Docenianie tych małych chwil ma fundamentalne znaczenie dla uznania, że jesteśmy w stanie budować własne szczęście.

        rejestruję się
back to top