pl.adopte.app

pl.adopte.app

5 komedii romantycznych, które wprowadzą Cię w świąteczny nastrój

Dekoracje rozwieszone, choinka przystrojona, prezenty przygotowane, a Ty nadal nie czujesz świątecznej atmosfery? Nie przejmuj się, mamy dla Ciebie niezawodne rozwiązanie! Bożonarodzeniowy seans filmowy!

Korzystając z tej jedynej w roku okazji, przygotowaliśmy zestawienie 5 świątecznych komedii romantycznych. Chwyć za kubek gorącej czekolady, okryj się ciepłym kocem i daj się ponieść magii świątecznego romansu! W końcu miłość staje się jeszcze bardziej wyjątkowa, kiedy na dworze pada śnieg, a w kominku tli się ogień, nieprawdaż? 

To właśnie miłość

Możesz go kochać albo nienawidzić, ale ten film musiał znaleźć się na tej liście! Ta brytyjska komedia przedstawia historie dziesięciu par, których losy przeplatają się ze sobą. Klejem, który spaja ze sobą każdą z tych opowieści, są zbliżające się święta. I miłość, która przybiera w tej komedii najróżniejsze barwy: od szczęśliwej, odwzajemnionej, poprzez rodzicielską, a także tą pierwszą, po osamotnioną i naznaczoną zdradą. Niby banalne i proste, a jednak porusza do głębi.

Holiday

Szukasz rozwiązania na złamane serce? Niech zainspiruje Cię Holiday! Dwie nieznające się kobiety, aby uporać się z miłosnymi rozczarowaniami, postanawiają na święta zamienić się domami. Iris przeprowadza się do słonecznego Los Angeles, a Amanda wyjeżdża na zaśnieżoną angielską wieś. Niedługo po przybyciu na miejsce, obie bohaterki odnajdują to, czego najmniej się spodziewały, czyli romans. W końcu tam, gdzie zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne.

Last Christmas

Tytuł filmu może kojarzyć się ze świątecznym hitem zespołu Wham!. I słusznie, bo główna bohaterka jest fanką George’a Michaela. Mowa o Kate, która próbuje uporać się z przeszłością i rozpocząć życie na nowo. Znajduje mieszkanie i zaczyna pracę jako elf w jednym z londyńskich domu towarowym. Kiedy pewnego dnia spotyka tajemniczego Toma, jej życie zaczyna się zmieniać. Mimo, że na pierwszy rzut oka, ta dwójka kompletnie do siebie nie pasuje, magia świąt sprawia, że postanawiają pójść za głosem serca.

Świąteczny szok

Trzeba przyznać, że Świąteczny szok (po angielsku tytuł brzmi Happinest Season) lekko zachwiał tradycyjne ramy bożonarodzeniowych produkcji. A to dlatego, że komedia opowiada historie pary lesbijek. Abby i Harper toczą spokojne i szczęśliwe życie do czasu, kiedy nadchodzą święta, a na jaw wychodzi niewygodna prawda. Okazuje się, że Harper utrzymywała związek z Abby w tajemnicy przed rodziną. Gdyby tego było mało, Abby planowała oświadczyny na wspólnym, świątecznym obiedzie. Ups! 

Randki od święta

Czy jesteś zmęczona wysłuchiwaniem żałosnych komentarzy przy świątecznym stole na temat Twojego życia miłosnego? Jeśli tak, to możesz przybić piątkę z główną bohaterką Randek od święta, Sloane, która wpadła na pewien oryginalny pomysł. Kiedy spotyka na swojej drodze Jackson’a, postanawia zawrzeć z nim układ. Wspólnie decydują, że będą swoimi partnerami od święta przez następny rok, czyli tzw. holidate. Jednak, jak długo taka relacja może pozostać platoniczna?

Dash i Lily

A na koniec, wisienka na torcie, czyli miniserial Netflixa. Lily to niepoprawna optymistka, która nie traci nadziei na znalezienie wielkiej miłości. Dash jest cyniczny, stroni od towarzystwa innych, a święta mogłyby dla niego nie istnieć. Historia nabiera tempa, kiedy młodzieniec znajduje w księgarni tajemniczy zeszyt pozostawiony tam przez Lily. Od tego czasu para nieznajomych wymienia się wiadomościami i wyzwaniami ukrytymi w wędrującym po Nowym Jorku czerwonym notesie. Jednak, czy uda im w końcu się spotkać twarzą w twarz? Przekonajcie się o tym sami! 

Koniecznie dajcie nam znać, który z filmów spodobał Wam się najbardziej. A jeśli chcecie dorzucić do tej listy własną propozycję, dajcie nam o niej znać na naszym Twitterze, nie zapominajcie dodać #ZaadoptujFaceta

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

5 sygnałów, które świadczą o tym, że umawiasz się z Grinchem!

5 niebanalnych pomysłów na świąteczne prezenty

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top