pl.adopte.app

pl.adopte.app

5 oznak toksycznej osobowości, których należy unikać

Toksyczna osobowości nierzadko jest trudne do zidentyfikowania, szczególnie gdy w grę wchodzą romantyczne związki. Na szczęście, istnieje szereg red flags, które świadczą o tym, że dana osoba jest szczególnie problematyczna. W adopte postanowiliśmy zidentyfikować dla was 5 najbardziej ostrzegawczych sygnałów.

A zatem czytajcie uważnie. Zaczynamy!

Twoje potrzeby schodzą na drugi plan 

Jesteście na randce, a on mówi tylko o osobie! Jeśli nie jest ciekawy Ciebie, ani Twoich zainteresowań, to w Twojej głowie powinna zapalić się czerwona lampka. Pamiętaj, że Twoje potrzeby są równie ważne, jak jego potrzeby. Dlatego jeśli poświęcasz mu pełną uwagę, a on Tobie żadnej, lepiej jest się pożegnać i powiedzieć mu bye bye forever.

Flirtuje z innymi… przy Tobie

Jesteście razem, a on bezczelnie zaczyna flirtować z inną osobą... What? Coś tutaj jest nie tak! Nawet jeśli próbuje Ci zaimponować tym, jak dobrze radzi sobie z flirtem albo jaki jest uprzejmy (swoją drogą to już pierwsza red flag), to jest jasny znak, że takie sytuacje mogą powtarzać w przyszłości. A także brak szacunku. Innymi słowy, to nie jest facet dla Ciebie!

Jest chorobliwie zazdrosny 

Dopiero co się poznaliście, a on zaczyna wypominać Ci fakt, że inny facet zwrócił na Ciebie uwagę. Choć, to zupełnie naturalna ludzka emocja, to gdy łączy się z ciągłą podejrzliwością i brakiem zaufania, może szybko zacząć niszczyć relację. Skrajna zazdrość nigdy nie jest dobrym sygnałem, dlatego jeśli jego zachowanie zaczyna się powtarzać, to wiedz, że kontynuacja nie najlepszym pomysłem.

Próbuję przejąć nad Tobą kontrolę

Jednym z głównych objawów toksycznego partnera jest ktoś, kto regularnie stara się przejąć nad Tobą kontrolę. Jesteś dorosłą osobą i masz prawo do własnego zdania i decydowania o sobie! Nie potrzebujesz nikogo, kto powie ci, co możesz, a czego nie możesz robić. Kiedy mężczyzna próbuje Cię kontrolować, to wiedz, że nie jest partner dla Ciebie. 

Nie okazuje Ci szacunku

Brak szacunku może objawiać się na wiele sposobów: od pozornie niewinnych żartów przez popisywanie się przed innymi po brak respektowanie Twoich granic. Jeśli ciągle czujesz się, że on nie traktuje Cię poważnie i nie darzy Cię szacunkiem, to jest to duży problem, którym,  czym prędzej należy się zająć. Niestety, oznacza to, że ta relacja nie zasługuje na dalszy ciąg!

Kiedy zauważysz, że któryś z powyższych sygnałów nabiera na swojej sile, to warto porozmawiać z facetem, o swoich odczuciach. Jednak, jeśli ze strony faceta nie ma woli na poważną dyskusję, to wszytko wskazuje na to, że spotkałaś na swojej drodze Pana Toksycznego, z którym czym prędzej trzeba powiedzieć thank you, next!

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

5 sposobów na zwrócenie uwagi swojego crusha

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top