pl.adopte.app

pl.adopte.app

5 oznak, że jesteś z emocjonalnie dojrzałą osobą

Wszyscy szukamy kogoś, kto poważnie podchodzi do relacji i traktuje nas w najlepszy możliwy sposób. Aby tak się stało, ważne jest, aby para była otwarta i gotowa na rozwiązywanie istotnych kwestii, inwestując czas i energię w to, co utrzymuje związek w zdrowiu.

Mając to na uwadze, my w adopte stworzyliśmy listę zielonych flag, z 5 znakami, które wskazują, że masz do czynienia z osobą dojrzałą emocjonalnie.

On/ona nie unika konfliktów

Odbywają rozmowy na trudne tematy, dzięki czemu będą mogli wysłuchać siebie nawzajem i upewnić się, że zgadzają się co do obaw i pragnień związanych ze związkiem. Normalną ludzką tendencją jest dążenie do unikania konfliktu, ale osoba dojrzała emocjonalnie rozumie ich znaczenie dla utrzymania zdrowego związku.

On/ona rozumie, jak czujesz się kochany i kocha Cię w ten sposób

Opierając się na koncepcji języka miłości, którą już omawialiśmy tutaj w LAB, zrozumienie, jak druga osoba czuje się kochana, jest pierwszym krokiem do tego, by móc okazać uczucia do danej osoby w sposób, który może być przez nią zaakceptowany.

On/ona akceptuje własne błędy w poprzednich związkach

Dojrzała emocjonalnie osoba potrafi rozpoznać, że nie jest możliwe, aby jedna strona wzięła na siebie całą winę za wiele negatywnych czynników nieudanego związku. Jeśli ktoś może zobaczyć, co poszło nie tak w przeszłości, to znacznie łatwiej jest mu poprawić te błędy w przyszłości, gdy są z Tobą.

Kanał komunikacji między wami jest zawsze otwarty

Jeśli na przykład on/ona potrzebuje przestrzeni, może bez problemu o nią poprosić lub jeśli któreś z was ma problem z dystansem i ma pewność siebie, by otwarcie to zakomunikować. Ponadto słucha Twoich preferencji seksualnych i bierze je pod uwagę podczas intymnych chwil, co wskazuje na dużą dojrzałość emocjonalną.

Czy ma sieć wsparcia i czy zachęca cię, żebyś też ją miała?

Możliwość polegania na swoim partnerze jest kluczowa dla wzmocnienia więzi między wami. Jednak posiadanie tylko jednej osoby, na której można polegać, nie jest emocjonalnie bezpieczne. Jeśli osoba, z którą jesteś w związku, ma innych przyjaciół, niezawodną sieć wsparcia i podejmuje wysiłek, aby stworzyć tego rodzaju relację, jest to dobry znak dojrzałości.

Czy jesteś z kimś, kto pokazuje, że jest dojrzały do tego stopnia, czy może masz jeszcze długą drogę do przebycia? Pamiętaj, że te znaki mogą być również wskazówką dla Ciebie, jak odnaleźć własną dojrzałość emocjonalną i coraz lepiej odnajdywać się w relacjach z innymi.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

8 afirmacji self-love

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top