ZaadoptujFaceta.pl

5 pytań, które musisz zadać na pierwszej randce

Wszyscy doskonale wiemy, że pierwsza randka to nie jest rozmowa kwalifikacyjna, a spontaniczność jest zawsze mile widziana. Z drugiej strony, zadawanie pytań to jedyny sposób na to, aby sprawdzić, co łączy Cię z tą osobą i czy coś może z tego wyjść w przyszłości.

Jednak pytanie pytaniu nie jest równe. Trzeba wiedzieć, o co pytać (a czego unikać), aby sprawdzić waszą kompatybilność. Dlatego w ZaadoptujFaceta przygotowaliśmy listę pięciu pytań, które pozwolą Ci nie tylko dowiedzieć się o nim trochę więcej, ale też poznać swoje oczekiwania.  

  1. 1. Kto jest Ci najbliższy?

Kiedy pada to pytanie, w głębi duszy chcesz, aby opowiedział Ci o osobie, która jest dla niego najważniejsza: tej, którą nie tylko ceni najbardziej, ale też, która zna go najlepiej. Nierzadko rozmowa na ten temat może być bardzo wzruszająca. To pytanie pozwoli Ci odkryć, choć trochę, wrażliwą stronę potencjalnego partnera.

  1. 2. Z czego jesteś najbardziej dumny?

Odkładając na bok całą skromność, zapytaj go, z których życiowych osiągnięć jest szczególnie dumny? Czy dzwoni do rodziców lub przyjaciół, aby podzielić się z nimi swoimi sukcesami? Pomoże Ci to określić rzeczy, które są dla niego wyjątkowo cenne i odnieść je do Twojego systemu wartości.

  1. 3. Czy wolałbyś...?

Pytania w stylu Czy wolałbyś...? są strzałem w dziesiątkę, szczególnie na pierwszej randce. To prosty i zabawny sposób na przełamanie lodów. Te pytania mogą być zarówno powierzchniowe, jak i głębokie, zabawne jak i poważne, wszystko zależy od was. Czy wolałbyś...iść na plaży, czy chodzić po górach? Być niewidzialnym przez dzień czy umieć latać? Utknąć na kolejce górskiej czy się zgubić w parku rozrywki? Sky is the limit!

  1. 4. Jakie jest Twoje największe marzenie?

Każdy z nas ma jakieś szalone marzenia. Rozmawiając o nich, możesz dokonać projekcji siebie w przyszłość. Jeśli wasze marzenia są podobne, to świetnie! Jeśli są różne, ale wciąż jesteście sobą zainteresowani, może to być dla Ciebie inspirujące. Z drugiej strony, jeśli jego pragnienia są kompletnym przeciwieństwem Twoich, prawdopodobnie zbytnio się od siebie różnicie, aby ta relacja miała szanse na powodzenie.

  1. 5. Co oznacza dla Ciebie bycie w związku?

Te standardowe pytanie warto zostawić na koniec, kiedy już wiesz o nim trochę więcej. Już sama reakcja na to pytanie, może dać Ci podgląd sytuacji. Jeśli on będzie czuł się komfortowo, rozmawiając z Tobą o swojej definicji "bycia w związku", to znak, że jest otwarty na nowe doświadczenia. Tym samym Ty dowiesz się, czego on chce i porównasz to z własnymi oczekiwaniami.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

Sposoby wyrażania miłości

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top