pl.adopte.app

pl.adopte.app

5 wskazówek jak odpuścić w łóżku i poddać się przyjemności

W życiu, tak jak w łóżku, odpuszczanie nie zawsze jest łatwe. Aby czuć się spełnionym seksualnie, najpierw musimy poczuć się wolni. Podczas seksu często dręczą nas myśli, które hamują nasze impulsy. Jednak jeśli jest jedno miejsce, w którym samokontrola nie powinna mieć miejsca, to jest nim właśnie sypialnia!

W adopte doskonale o tym wiemy, dlatego przygotowaliśmy 5 wskazówek, które pozwolą wam odpuścić podczas seksu i poddać się przyjemności. No to zaczynamy!

Skup się na połączeniu z drugą osobą

Zmysłowość i erotyzm nie ograniczają się tylko do sypialni. Bliskość jest bardzo ważna, ponieważ przyczynia się do odpuszczania podczas seksu. Jednak nad seksualnością trzeba popracować. Nie możemy przełączyć się z trybu nieseksualnego na tryb seksualny, jakbyśmy mieli przełącznik. Musimy najpierw zbudować podstawy bezpieczeństwa, aby czuć połączenie z partnerem na poziomie emocjonalnym. To pozwala na wzbudzenie pożądania i zbudowanie więzi.

Poznaj swoje ciało

Obciążenie psychiczne związane z seksualnością naszego ciała tkwi bardzo głęboko w kobiecej podświadomości. Presja, którą nakłada na kobiety społeczeństwo, utrudnia opuszczanie w łóżku, a co za tym idzie może skutkować brakiem przyjemności płynącej z seksu. Dlatego tak ważne jest poznanie własnego ciała. Można to robić poprzez masturbację, ale także poprzez zabiegi pielęgnacyjne. To pozwoli odkryć nam nasze pragnienia i da poczucie bezpieczeństwa, które stanowi podstawę spełnionej seksualności.

Skoncentruj się na swoich doznaniach

Skup się na swoich odczuciach i odczuciach partnera, aby doświadczyć prawdziwej przyjemności. Pewne praktyki, takie jak seks tantryczny, pomagają w ponownym połączeniu się z obecną chwilą, byciu uważnym na fizyczne uczucia i doznania. Skupiając się na cieple dłoni, która dotyka ciała, muśnięciu ust na naszych ustach, ciepłym oddechu, który pieści skórę. Im bardziej stajemy się świadomi tego, co czujemy, tym bardziej nasze pragnienie znajduje swoje miejsce i tym bardziej w pełni poddajemy się tej przyjemności.

Zapomnij o wydajności

Aby móc w pełni cieszyć się seksem, koniecznie zapomnij o wydajności w łóżku. Nakazy o posiadaniu wysokiego libido, byciu atrakcyjnym, seksownym, by druga osoba Cię pożądała, są również przeszkodami dla spełnionej seksualności, ponieważ czynią ją powierzchowną i mniej autentyczną. Im mniej ograniczeń sobie stawiamy, im mniej mamy oczekiwań i tym bardziej zmierzamy w kierunku ekstazy. Wreszcie, czy przeżywanie orgazmu jest naprawdę tak ważne? Nie zapominajmy, czym akt powinien być przede wszystkim: chwilą połączenia i wspólnej przyjemności.

Popracuj nad źródłem swoich blokad

Czasami, bez względu na to, jak bardzo starasz się odpuścić, blokada nadal się utrzymuje. Odpuszczanie może być utrudnione przez ból, surowe wychowanie, traumatyczne przeżycia lub brak wiary w siebie. W takich przypadkach warto skonsultować się ze specjalistą i wraz z nim popracować nad tym, co nas ogranicza. Terapia seksualna może pomóc odblokować sytuację i znaleźć drogę do przyjemności i spełnienia.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

5 sposobów na zwrócenie uwagi swojego crusha

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top