pl.adopte.app

pl.adopte.app

5 wskazówek jak poradzić sobie z końcem lata

Jeśli czujesz się trochę niebieski na koniec lata, nie martw się. Wiadomo, że powrót do miasta lub powrót do starych rutynowych czynności może sprawić, że wpadniemy w przygnębienie.

Koniec wakacji to dla wielu symbol końca wolności i spokoju. Nie doświadczysz już tych letnich wibracji, ale właśnie dlatego w adopte chcemy podzielić się z Tobą 5 wskazówkami, jak poradzić sobie z końcem lata.

Skup się na pozytywnych myślach

Z pewnością łatwiej jest znaleźć dobre strony lata, ale jesień to także fajny czas, w którym rozpoczynają się święta, na przykład Halloween. Dąż do optymizmu i skup się na tym, co pozytywne, a tym mogą być spacery po górach, rzeźbienie dyń z przyjaciółmi, picie gorącej czekolady i czytanie dobrej książki na kanapie. Zwykle może to być przydatne ćwiczenie w każdej chwili.

Zachowaj to, co najlepsze z twojego lata

Podczas wakacji jesteś obiektywnie bardziej beztroska i lżejsza. Ale czy kiedykolwiek nauczyłaś się czegoś, czego wcześniej nie znałaś? Czy kiedykolwiek doświadczyłeś uczucia czystej regeneracji? Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, nie zaniedbuj ani nie odkładaj tych wspomnień na bok, ale cenna broń na Twoją korzyść w "nie" jesiennych dniach.

Zaplanuj nowe podróże

Powrót z wakacji przynosi też poczucie przytłoczenia, bo kończy się czas eksploracja i podróży, a wraca się do codzienności. Ale nie daj się zdominować przez to wrażenie. Zorganizuj za to wypady z przyjaciółmi lub zaplanuj wycieczkę na koniec roku. Utrzymanie umysłu zajętego ideą odkrywania nowego miasta utrzyma Cię w aktywności i da Ci poczucie wolności.

Oglądaj swoje ulubione seriale

Jednym z atutów lata jest to, że zwykle mamy mniejszą ochotę na oglądanie telewizji lub Netflixa. Pewnie dlatego, że złapani w zabawę i wolność lata, mniej się nudzimy. Prawdą jest również to, że podczas tego "detoksu" od programów telewizyjnych mogły wyjść nowe sezony naszych ulubionych seriali lub możemy zainteresować się nowymi premierami. Jest to więc dobry pretekst, aby poświęcić trochę czasu dla siebie i cieszyć się całkowitym relaksem.

Zjedz coś słodkiego

Czy chcesz, czy nie, jesień sprawia, że potrzebujesz comfort food. Nie ma potrzeby zaprzeczać, nawet jeśli kochasz pikantne dania, słodkie pokarmy są niezaprzeczalnie Twoimi sprzymierzeńcami w walce z jesienną chandrą. Właśnie z tego powodu, teraz jest idealny czas, aby osłodzić swoje dni trochę bardziej niż zwykle.

Na co czekasz? Praktykuj te 5 wskazówek, a jesteśmy przekonani, że będziesz znacznie mniej tęsknić za latem.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

5 sposobów na zwrócenie uwagi swojego crusha

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top