pl.adopte.app

pl.adopte.app

5 porad, jak zamieszkać z partnerem z sukcesem

Jeśli nigdy nie mieszkałaś z partnerem lub jeśli już to zrobiłaś, ale sprawy nie potoczyły się tak, jak oczekiwałaś, prawdopodobnie jest kilka rzeczy, które powinnaś wiedzieć. Dlatego w adopte chcielibyśmy podzielić się z Tobą 5 wskazówkami, które pozwolą Ci dobrze zacząć tę nową przygodę.

Najpierw to wypróbuj

Czy czujesz się doskonale ze swoją drugą połówką, czy też nadal jesteś w punkcie, w którym pewne sytuacje sprawiają, że czujesz się niezręcznie lub niekomfortowo? Jeśli bycie widzianym naturalnie nie wchodzi w grę, świadomie zadaj sobie pytanie, czy jesteś gotowa na ten kolejny etap. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to bez pośpiechu spróbuj. Sprawdź to u siebie lub u niego. Dzięki temu uświadomisz sobie, co dzieje się w życiu codziennym (z uwzględnieniem wad i zalet).

Zorganizuj przestrzeń

Jeśli okres próbny dobiegł końca i jesteś przekonany, że wszystko będzie dobrze, czas wprowadzić się na poważnie. Jeśli znalazłaś już miejsce, zaplanuj i zorganizuj przestrzeń. Jest to super ważne, zwłaszcza gdy trzeba umeblować i rzeczy muszą do siebie pasować. Zorganizowanie się pozwoli Ci uniknąć typowej kłótni lub dyskusji typu "to jest moje, a to Twoje".

Znajdź harmonię

Odłóż na bok swoje osobiste upodobania, bo na pewno znajdzie się coś, co spodoba się bardziej Tobie, a mniej jemu. Może to być zawieszenie obrazu, tkanina sofy lub kolor zasłon. Każdy z nas ma szczególne upodobania czy preferencje, których nie ma druga osoba. Znalezienie właściwej równowagi i harmonii, aby zadowolić oboje z was, pomoże wam umeblować wasz dom z większym spokojem.

Nie zajmuj całej przestrzeni

Jeśli masz jakieś hobby lub kolekcje - książki, płyty CD, winyle, świece, gry wideo, buty lub inne rzeczy - nie pozwól, aby te przedmioty zajmowały całą przestrzeń. Musisz znaleźć równowagę i przestrzeń dla wszystkiego, bez monopolizowania lub konieczności poświęcenia czegoś, do czego Ty lub Twój partner jesteście bardzo przywiązani.

Porozmawiaj

Umiejętność mówienia jest niezbędna. Nie powstrzymuj się, mów wszystko, co myślisz i wyrażaj się szczerze. Często nieodzywanie się powoduje, że suma drobnych przykrości sprawia, że wybuchasz. Jeśli istnieją przedmioty, nawyki, zachowania lub sytuacje, które nieszczególnie Ci się podobają, słuszne i zdrowe jest ich wskazywanie, oczywiście zawsze staraj się to robić ze spokojem i z szacunkiem.

Teraz jest czas, aby nie tylko spisać te wskazówki, ale także wprowadzić je w życie. Czy czujesz się gotowy do życia pod jednym dachem z partnerem?

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

Pumpkin head love

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top