ZaadoptujFaceta.pl

5 wskazówek jak zadbać o wewnętrzne piękno

Jesteśmy dalecy od pokazania Ci tutorialu, jak zrobić idealną kreskę lub ukryć "niedoskonałości". W zamian za to mamy dla Ciebie listę najlepszych wskazówek, które pozwolą Ci oczyścić Twoje wewnętrzne, a zatem i zewnętrzne ja. Bycie życzliwym dla samego siebie jest podstawą dobrego samopoczucia i zdrowych relacji z innymi. Weź do ręki  długopis i notuj!

Zaakceptuj siebie

Istnieje wiele społecznych nacisków, które nieustannie wypierają na nas oczekiwania dotyczące tego, jacy powinniśmy być. Problem polega na tym, że Ty nie jesteś taka i dlaczego miałabyś być inna? Twoje cechy, wszystkie z nich, są unikalne. Twoje ciało, Twój styl, Twoje upodobania i przekonania należą do Ciebie i odrzucenie ich, poza tym, że postawi Cię w opozycji do tego, kim jesteś, doprowadzi Cię jedynie do bycia kopią kogoś innego. Po prostu kolejną. Jak minionki, ale nie tak słodkie. A zatem kochaj samą siebie, zaakceptuj to kim jesteś i uwolnij się od wszystkich uprzedzeń, które nie pozwalają Ci zabłysnąć. Jesteś pierwszą osobą, która musi Cię polubić, a reszta ludzi zobaczy się później.

Odkryj siebie

Nie zamykaj się w swojej codzienności, odważ się spróbować czegoś nowego, nieważne jak małe to będzie. Nie musisz wyjeżdżać z plecakiem do Japonii, aby spróbować czegoś zupełnie innego, wystarczy, że zmienisz niektóre nawyki, np. wymienisz się pomysłami z kimś spoza swojego kręgu. Jeśli nie spróbujesz różnych ścieżek, nigdy tak naprawdę nie dowiesz się, co lubisz, a czego nie, więc Twoje życie będzie opierało się na powtarzaniu sytuacji, w których czujesz się komfortowo. Odkrywanie siebie oznacza wzrastanie na poziomie osobistym i wychodzenie ze swojej strefy komfortu.

Rozpieszczaj się

Jesteś najważniejszą osobą w swoim życiu i nie ma w tym nic egoistycznego. Aby móc dać komuś miłość, najpierw musisz dać ją sobie. Nigdy nie zostawiaj siebie na uboczu, nie zapominaj o sobie. Zawsze zarezerwuj trochę czasu dla siebie, w każdych okolicznościach. Czytaj książkę, uprawiaj jogę lub sport ekstremalny, cokolwiek sprawia Ci przyjemność, ale rób to dla siebie. Przyjaźń z własnym wnętrzem sprawia, że wszystko płynnie się układa. Więc bądź swoją BBF!

Przebacz 

Niejednokrotnie uraza jest jak kamień, o który się ciągle potykamy. Trzymamy się kurczowo jakiejś kwestii i analizujemy ją pod każdym kątem, prawie jak akt masochistyczny. Czy nie byłoby łatwiej puścić to w niepamięć? Zapominanie jest prawdopodobnie najtrudniejszą czynnością dla człowieka, zwłaszcza jeśli został zraniony. Ale jeśli tego nie zrobisz, ta złość zadziała jak efekt odbicia, który zawsze będzie miał na Ciebie negatywny wpływ. Więc weź głęboki oddech i odpuść sobie nienawiść, która nie przynosi Ci nic dobrego. Bye! 

Daj coś od siebie 

What comes around goes around głosi znane angielskie powiedzenie. Może to banał, ale ten, kto powiedział, że wszystko, co dajesz, wraca do Ciebie, miał rację. Prawdopodobnie nie dzieje się to bezpośrednio, ani natychmiastowo. To nie jest tak, że zrobisz coś dla kogoś i ta sama osoba natychmiast odpowie. Może tak, może nie. Ale w ten czy inny sposób, prędzej czy później, dobre gesty wracają. Bycie miłym nic nie kosztuje, a tak miło jest być dobrze traktowanym! Twoje sumienie będzie zawsze czystsze, wiedząc, że chcesz dobrze, a szczęście Ci za to podziękuje

Czas zabłysnąć!

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

Skuteczne afirmacje do codziennego powtarzania

Przewodnik po początkach związku (Vol. I)

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top