ZaadoptujFaceta.pl

5 wskazówek jak zapomnieć o swoim eks

Jeśli zdecydowałaś się przeczytać ten tekst, to dlatego, że przejście przez rozstanie z osobą, z którą byłaś w bliskiej relacji, jest trudniejsze, niż sobie wyobrażałaś. Jednak w tym artykule, udzielimy Ci kilku praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci wreszcie iść naprzód, umieszczając ten związek w jego prawowitym miejscu, czyli w przeszłości.

Pozwól sobie na upust emocji

Jeśli związek zakończył się wczoraj, być może dziś jest jeszcze za wcześnie, by pogodzić się z końcem długich miesięcy, a nawet lat zaangażowania. Tłumienie uczucia straty, a nawet żałoby po niedawnym rozstaniu może sprawić, że uczucia te powrócą ze zdwojoną siłą, kiedy najmniej się tego spodziewasz. Dlatego też pozwól sobie na smutek przez jakiś czas. Weź długą gorącą kąpiel, włącz najsmutniejszą playlistę na swoim Spotify i płacz tyle, ile potrzebujesz, aby poczuć, że smutek w końcu opuszcza Twoje ciało, wraz z innymi negatywnymi emocjami.

Skup się na własnych planach i celach

Pamiętasz jeszcze te pragnienia i marzenia, które od lat trzymałaś zamknięte w szufladzie? To idealny moment, aby sobie o nich przypomnieć i zacząć wprowadzać je w praktykę. Nauka gry na nowym instrumencie, przygotowanie do długiej podróży, a nawet uprawianie sportu może dać Ci nowe spojrzenie na życie i sprawić, że poczujesz, że stawiasz siebie na pierwszym miejscu.

Przestań stalkować

Ciekawość, czy dana osoba tęskni za Tobą tak bardzo, jak Ty za nią, może złamać serce, ale pamiętaj, że pogodzenie się z końcem związku wcale nie musi dotyczyć każdego z Was. Nawet jeśli ta osoba jest zdrowa i szczęśliwa, najważniejszą jest to, że Ty też jesteś. Ciągłe kontrolowanie i sprawdzanie tego, co robi, będzie jak powrót do punktu wyjścia i to za każdym razem.

Nie daj się nabrać na schemat "możemy dalej uprawiać seks"

Jeśli nadal żywisz uczucia do tej osoby, utrzymywanie seksualnej relacji może jedynie przynieść szkody w Twoim dążeniu do emocjonalnej niezależności. Dzieje się tak, ponieważ bardzo trudno jest oddzielić pożądanie od afektu. To może sprawić, że pomylisz sygnały, które otrzymujesz od tej osoby. Nawet jeśli seks między wami był przez większość czasu niesamowity, trwanie w tym schemacie sprawi, że zamkniesz się na ewentualne spotkania z nowymi ludźmi, z którymi może połączyć Ci jeszcze większa intymność i seksualna spójność.

Zbliż się do bliskich Ci osób

Pozostając blisko ludzi, którzy Cię kochają i pragną Twojego szczęścia, może stanowić najbardziej istotny czynnikiem w przejściu przez rozstanie. Nawet jeśli oddaliście się od siebie w czasie trwania Twojego związku, prawdziwi przyjaciele i bliska rodzina zawsze będzie gotowa pomóc i wesprzeć Cię w trudnych chwilach. Upewnij się, że posiadasz sieć wsparcia, która jest gotowa odpowiedzieć na Twoje rozpaczliwe prośby o pomoc i która przypomina Ci, że możesz być szczęśliwa bez konieczności bycia w związku.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

4 rzeczy, które kobiety chcą, żebyś wiedział o seksie

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top