ZaadoptujFaceta.pl

6 wskazówek, które pomogą Ci napisać list miłosny

Otrzymanie listu miłosnego ma w sobie coś magicznego i wyjątkowego, coś, czego do dziś nie może zastąpić żadna nowoczesna forma komunikacji. Rozwój technologiczny sprawił, że wyrażanie uczuć stało się nie tylko prostsze, ale też szybsze. 

Dysponujemy narzędziami, takimi jak wiadomości tekstowe, portale społecznościowe i e-maile, ale co by było, gdybyśmy tak poświęcili czas na ręczne napisanie listu miłosnego? W ZaadoptujFaceta przygotowaliśmy 6 wskazówek, które sprawią, że Twoja miłosna deklaracja będzie literackim sukcesem.

1. Do kogo skierowany jest list? Do miłości Twojego życia? Do platonicznej miłości? Do siebie samego? Kiedy już określisz adresata, przejdź do celu listu i wyjaśnij, że jest to list miłosny. Możesz zacząć od następujących słów: "Dzisiaj myślałem o tym, jak bardzo Cię kocham ...".

2. Przypomnij sobie romantyczne chwile, które spędziliście razem. Zwizualizalizuj te piękne momenty, a następnie ubierz je w odpowiednie słowa. Puść wodzę fantazji! Coś w stylu: "Wciąż doskonale pamiętam moment, w którym..." sprawdzi się doskonale.

3. Pokonaj strach i nieśmiałość. Wiemy, że wyrażanie uczuć może odsłonić naszą najbardziej wrażliwą i intymną stronę, ale jest to najlepszy sposób na nawiązanie kontaktu i wyjaśnienie, tego, co czujesz. Porzuć w niepamięć konwenanse. Odważ się powiedzieć wszystko, co nosisz w sercu. 

4. Cofnij się w czasie i przejdź z przeszłości do teraźniejszości za pomocą zdania, które brzmi: "Oto jesteśmy, ponad dekadę później, a Ty nadal się rumienisz, gdy...".

5. Powiedz jej lub jemu wszystkie rzeczy, które w niej lub w nim kochasz. Pomyśl o jej/jego osobowości, charakterze, cechach fizycznych, które najbardziej Ci się podobają i wszystkich wspaniałych rzeczach, które dla Ciebie zrobił/a. "Jesteś najpiękniejszą osobą we wszechświecie. Twój śmiech i poczucie humoru doprowadzają mnie do szaleństwa, gubię się w Twoich piegach...".

6. Zapewnij o swojej miłość i zaangażowaniu, kończąc list słowami, które podsumowują Twoją miłość: "Zawsze będę Cię kochać, na dobre i na złe. Moja miłość do Ciebie nigdy się nie skończy...".

Złota zasada to bycie prawdomównym, wyrażając swoją miłość w sposób naturalny i szczery.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci wyrazić siebie za pomocą słów. Jeśli pozostajesz w kontakcie ze swoimi uczuciami, nie musisz być świetnym pisarzem. Wystarczy, że przelejesz na papier to, co podpowiada Ci serce.

Bonus: Jeśli z powodzeniem udało Ci się napisać list, weź udział w naszym konkursie Cosmic Love, w ramach którego Twoje miłosne wyznanie może zostać wysłana w kosmos.

Wystarczy, że zalogujesz się na stronie www.zaadoptujfaceta.pl/cosmic. Pamiętaj, na publikację listu masz czas do 7 marca!

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

Wyślij swój list w przestrzeń kosmiczną

Kobiety, które podbiły przestrzeń kosmiczną

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top