pl.adopte.app

pl.adopte.app

7 kłamstw na temat pierwszego razu

Czy to widać w oczach,  czy to boli, czy to krwawi zbyt mocno? Może to być niekomfortowe i prawdopodobnie nie będzie to najlepszy seks. Prawdopodobnie pojawią się również wątpliwości i nauka z tego pierwszego doświadczenia, ale nigdy nie powinno to być przerażające! W adopte pomagamy obalać mity na temat pierwszego razu.

Nie można zajść w ciążę za pierwszym razem

Tak, możesz zajść w ciążę, jeśli jesteś blisko momentu owulacji, kiedy uprawiasz seks, możesz całkowicie zajść w ciążę. To, czy dojdzie do zapłodnienia, czy nie, nie ma nic wspólnego z pierwszym razem lub liczbą razy, kiedy uprawiasz seks. 

Błona dziewicza pęka i krwawi

W rzeczywistości błona dziewicza może, ale nie musi pęknąć podczas stosunku płciowego. Na przykład, może już wcześniej pęknąć, może się rozciągnąć bez pęknięcia, lub możesz urodzić się z błoną dziewiczą, która jest już pęknięta lub bez błony dziewiczej, a istnieją elastyczne błony dziewicze. W niektórych przypadkach występuje również krwawienie, ale nie zdarza się to każdemu, więc nie martw się, jeśli nie krwawisz.

Musisz poczekać do ślubu

To jest osobisty wybór. Podobnie jak małżeństwo. Pamiętaj, że czekanie NIE jest czymś, do czego jesteś zobowiązany. Seks i przyjemność są częścią życia i związków, i możesz je odkrywać niezależnie od tego, czy jesteś w związku małżeńskim i z kim chcesz.

Po pierwszym razie chodzisz inaczej

O ile nie zranisz się podczas seksu, co przypuszczam, że jest możliwe, nie będziesz chodzić inaczej, a Twoje ciało się nie zmieni. Nie martw się, nawet jeśli masz wrażenie, że ktoś wygląda dziwnie, to nic takiego.

Jesteś dziwna, jeśli jeszcze nie uprawiałaś seksu

Jak na ironię, w niektórych krajach wstydzimy się ludzi za to, że nie czekają do ślubu, ale jednocześnie osądzamy ich za to, że nie uprawiali seksu w określonym wieku. Powinniśmy przestać martwić się o życie seksualne innych ludzi i pozwolić każdemu robić to we własnym tempie.

Nie powinieneś się wcześniej dotykać

Seks partnerski jest o wiele lepszy, gdy najpierw poznasz swoje ciało. Masturbacja nie jest niczym złym i nie należy się jej wstydzić - wręcz przeciwnie, jest czymś normalnym. Poza tym dowiesz się wiele o sobie i będziesz w stanie zastosować to w praktyce ze swoim partnerem, żyjąc w ten sposób zdrowszą i bardziej otwartą seksualnością.

Będzie romantycznie i niepowtarzalnie

Prawdopodobnie będzie to coś wyjątkowego, ale z pewnością nerwy, niepewność i fakt, że jesteś nowy w temacie, nie wygenerują najlepszego doświadczenia seksualnego. Ale nie martw się, z czasem i praktyką będzie lepiej.

Zawsze pamiętaj, że zgoda musi nastąpić przed seksem i może zostać cofnięta! Nie zapomnij się zabezpieczyć.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

10 wskazówek jak poczuć się lepiej, gdy masz gorszy dzień

POBIERZ APLIKACJĘ

rejestruję się
back to top