ZaadoptujFaceta.pl

A gdybyśmy tak napisali do siebie listy miłosne?

Słowo pisane od zarania dziejów miało wyjątkową aurę romantyzmu. Kiedy to najbardziej intymne i subtelne uczucia ożywają na kartce papieru, między zakochanymi rodzi się niezwykła więź. Przez cały czas istnienia świata listy były świadectwem wielkich miłosnych wyznań i wielu bezsennych nocy.

Po raz pierwszy w historii, dzięki ZaadoptujFaceta, 1000 zakochanych będzie mogło wysłać swoje listy miłosne w przestrzeń kosmiczną na pokładzie rakiety Falcon 9 firmy SpaceX. Porzućcie w niepamięć wszelkie konwenanse i odważcie się napisać wszystko, co czujecie, a nawet wysłać to w kosmos.

Aby obudzić w sobie swoje pisarskie umiejętności, przygotowaliśmy dla Was 10 fragmentów najpiękniejszych listów wszech czasów, napisanych przez sławnych autorów. Ich pełne czułości i namiętności słowa mogą posłużyć Wam jako inspiracja do wyznania ukochanej osobie uczuć, które nosicie w sercu. 

Róbcie notatki!

Ludwig van Beethoven do Wiecznej Ukochanej

"Tak, jestem zdecydowany być wędrownym nieznajomym, dopóki nie będę mógł rzucić się w Twoje ramiona [...]. Musisz być spokojna, tym bardziej że wiesz, że jestem ci wierny; żadna inna kobieta nie może nigdy posiąść mojego serca, nigdy, nigdy. O Boże, dlaczego ktoś miałby być oddzielony od tego, który jest mu tak drogi? Co więcej, moje życie w Wiedniu jest obecnie nieszczęśliwe. Twoja miłość uczyniła mnie najszczęśliwszym ze śmiertelników".

Simone de Beauvoir i Jean-Paul Sartre

"Moja kochana Beaver, kocham Cię ogromnie. Przebywanie w oddaleniu od Ciebie jest absurdalne. Tak bardzo chciałbym Cię zobaczyć, drogie, uparte maleństwo, trzymać Cię za rękę i opowiadać wszystkie moje dole i niedole. Jesteś moją miłością, słodka istoto. Oddalony od Ciebie, odczuwam nicość ciała i nie mam prawie żadnych przyjemności".

Honoriusz Balzac i hrabina Ewelina Hańska

"Już zanadto panią kocham, mimo iż Cię nie widziałem. Są pewne zdania w Twoich listach, które przyprawiają mnie o bicie serca… Wolę jeden Twój list niż sławę lorda Byrona…"

Frida Kahlo i Diego Rivera

"Nic nie może się równać z Twoimi rękami, niczym zielonozłote oczy. Moje ciało jest napełnione Tobą przez dni i dni. Jesteś lustrem nocy. Gwałtowny błysk błyskawicy. Wilgoć ziemi. Wgłębienie pod pachami to moje schronienie. Moje palce dotykają Twojej krwi. Cała moja radość polega na tym, aby poczuć źródło życia z fontanny kwiatowej, które moje wypełnia, aby wypełnić wszystkie ścieżki moich nerwów, które są Twoje".

Lord Byron i hrabina Teresa Guiccioli

"Kocham Cię, a Ty kochasz mnie, przynajmniej tak mówisz i tak się zachowujesz, jakby tak było, co w końcu jest wielką pociechą we wszystkich wydarzeniach. Ale ja kocham Cię bardziej niż Ty i nie mogę przestać Cię kochać".

Henry VIII i Anne Boleyn

"Moje serce i ja oddajemy się w Pani ręce, błagając, abyś trzymała nas w swojej łasce, mimo braku Twojej sympatii dla nas, nie może ona zostać zmniejszona, ponieważ byłby to wielki cios, który pogłębiłby nasz ból".

Edith Aron i Julio Cortázar 

"Wracam wcześniej. Będę u Ciebie w listopadzie tego roku. I od tej pory myślę, Edyto, o przyjemności ponownego spotkania z Tobą, a jednocześnie trochę się boję, że jesteś już bardzo odmieniona, jesteś w pełni paryżanką, mówiącą językiem miasta i jego zwyczajami".

Adam Mickiewicz i Maryla Wereszczakówna

"Kochana Marylo, ja Ciebie szanuję i ubóstwiam jak niebiankę. Miłość moja tak jest niewinną i boską, jak jej przedmiot. Ale nie mogę poskromić gwałtownych poruszeń, ile razy wspomnę, że Ciebie straciłem na zawsze, że będę tylko widzem cudzego szczęścia, że o mnie zapomnisz".

Franz Kafka i Milena Jesenská

"Ostatniej nocy śniłem o Tobie. Co się stało, nie pamiętam dokładnie, wiem tylko, że wtopiliśmy się w siebie. Ja byłem Tobą, Ty byłaś mną. W końcu, z jakiegoś powodu, stanąłeś w płomieniach".

Jan III Sobieski i Marysieńka

"Wszystkie nieszczęścia moje po te czasy za nic mi nie są i nie były, tylko to jedne rozłączenie […]. Niech wszystko zginie, i ja sam, a niech nie będę dłużej rozłączonym od serca swego!"

Gabriel Garcia Marquez do przyjaciół

"Gdybym wiedział, że są to ostatnie minuty, kiedy Cię widzę, powiedziałbym "kocham Cię", a nie zakładałbym głupio, że przecież o tym wiesz. Zawsze jest jakieś jutro i życie daje nam możliwość zrobienia dobrego uczynku, ale jeśli się mylę, i dzisiaj jest wszystkim, co mi pozostaje, chciałbym Ci powiedzieć, jak bardzo Cię kocham i że nigdy Cię nie zapomnę".

ZaadoptujFaceta przeciwstawia się prawom miłości i grawitacji i daje Wam szansę na przeżycie niezapomnianej romantycznej przygody. Aby wziąć w niej udział, zaloguj się na stronie www.zaadoptujfaceta.pl/cosmic.

back to top