ZaadoptujFaceta.pl

Jak wyjść z friendzone w 5 prostych krokach

Friendzone to bez wątpienia niezręczna sytuacja. Podoba Ci facet, ale ten zupełnie nie dostrzega Twoich uczuć i traktuje Cię jedynie jak swoją przyjaciółkę. Brzmi znajomo? Nie przejmuj się, to zjawisko jest zdecydowanie bardziej powszechne niż Ci się wydaje.

Myślisz, że znalazłaś się w sytuacji bez wyjścia? Mamy dobre wieści, rzetelnie odrobiliśmy pracę domową i przygotowaliśmy kompleksowy przewodnik, z którego dowiesz się, jakie kroki musisz podjąć, aby raz na zawsze opuścić strefę przyjaźni. 

Co to jest friendzone?

Zanim przejdziemy do sedna sprawy, musimy dokładnie wyjaśnić, na czym opiera się koncepcja friendzone. To relacja między dwoma osobami, które darzą się dużym zaufaniem. Jedna z nich zakochuje się w drugiej, ale jest to platoniczna miłość bez wzajemności. 

Najprawdopodobniej, termin ten zrodził się w popularnym serialu Przyjaciele, gdzie Rachel przez długi czas nie dostrzega tego, że Ross jest w niej bezgranicznie i traktuje go jak dobrego przyjaciela. 

Skąd wiesz, że jesteś we friendzone? 

Istnieje kilka prostych wskazówek, dzięki którym wiesz, że trafiłaś do strefy przyjaźni

• zależy Ci na spotkaniach bardziej niż jemu

• on opowiada Ci o swoich miłosnych podbojach i zauroczeniach

• nigdy nie wychodzicie sami, zawsze zaprasza kilku dodatkowych znajomych

• nie szuka z Tobą żadnego kontaktu fizycznego

Wszystko się zgadza? Teraz, kiedy już wiesz, czym jest friendzone, sprawdź, co trzeba zrobić, aby raz na zawsze wyjść z tej strefy

Bądź ze sobą szczera 

Aby raz na zawsze rozwiązać problem, musisz zdać sobie sprawę z tego, że go masz. Dlatego zamiast karmić się złudzeniami, przyznaj sama przed sobą, że osoba, którą darzysz uczuciem widzi w Tobie jedynie dobrą kumpele. Bolesne? Pewnie tak, ale tylko w ten radykalny sposób uświadomisz sobie, że od dłuższego czasu tkwisz w strefie przyjaźni. Ten silny bodziec sprawi, że zaczniesz opracowywać nową znacznie efektywniejszą strategię. 

Spraw, by za Tobą zatęsknił 

Przestań spędzać cały swój wolny czas z osobą, która, co tu dużo kryć, nie jest Ci obojętna. Kiedy jesteś na każde jego zawołanie, on nawet może nie mieć pojęcia o tym, że coś wisi w powietrzu. Zmień taktykę, spraw, aby to on szukał kontaktu z Tobą. W ten sposób sprawisz, że on doceni czas spędzony z Tobą.

Znajdź nowe zajęcie 

Zmieniając swoją strategię, siłą rzeczy, będziesz mieć więcej czasu tylko dla siebie. To wprost doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości, znalezienie ekscytującego hobby czy wizyty na siłowni. Innymi słowy, pokaż mu, że istnieje świat, które nie kręci się tylko wokół niego. Miej plany, w których niekoniecznie bierzesz go pod uwagę, znaj swoją wartość i bądź niezależna

Nazwij rzeczy po imieniu 

Przestań cały czas określać go mianem przyjaciela. Najwyższy czas, przerwać to błędne koło! Pozwoli Ci to nie tylko rozwinąć bliższą i szczersza relację, ale też uwolni Twoją podświadomość. Fakt, że ciągle nazywasz go swoim kumplem sprawi, że też tak go postrzegasz. Prawdziwe rozdwojenie jaźni! 

Wyznaj swoje uczucia

Bądź superbohaterką i podejmij ryzyko! Pewnie myślisz że ten krok jest, delikatnie mówiąc szalony. Może i tak, ale pomyśl jaką ulgę poczujesz, kiedy w końcu będziesz z nim szczera i powiesz mu, że jesteś w nim zakochana! To jedyny sposób, aby dowiedzieć się, czy on też nie odwzajemnia Twoich uczuć.

Jak powszechnie wiadomo, nic od razu się nie zdarza. Jednak, możesz być pewna, że te pięć prostych kroków sprawi, że z Twojego serca spadnie niemały ciężar, a Wasza znajomość może zyskać na sile. No to, na co czekasz? Do dzieła!

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

Kiedy dziewczyny mogą trafić do friendzone?

Moi znajomi poszli na imprezę i zapomnieli mnie zaprosić

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top