ZaadoptujFaceta.pl

Który koktajl odzwierciedla wasz związek?

Mocny, słodki, intensywny, czy raczej pikantny? Koktajl, który wybieramy, może wiele powiedzieć o naszym związku. Który napój wybrać, jeśli jesteście romantyczną, intelektualną lub namiętną parą?

Aby pomóc Wam podjąć decyzję, przygotowaliśmy selekcję koktajli z całego świata.

Szykowna para - Cosmopolitan

Cosmopolitan, zwany Cosmo, to klasyczna pozycja w menu koktajli, która, podobnie jak Wasz tandem, zawsze znajduje się na pierwszym planie. Dodatkowo jego kolor magenta sprawia, że nie można mu się oprzeć.

Składniki: Wódka, Triple Seco, sok z limonki i sok żurawinowy.

The Tender Couple - Vanilla Aloha

Vanilla Aloha to orzeźwiający, super kremowy i gładki koktajl, który można porównać do deseru. Ten napój, podobnie jak Ty i Twój partner, to pełnia smaku, bez której nie można się obejść, gdy już raz się go spróbuje.

Składniki: Rum bursztynowy, sok ananasowy, sok pomarańczowy, mleko kokosowe, sok z limonki, polany lodami waniliowymi.

Błyskotliwa para - French 75

Ten vintage'owy koktajl został stworzony przez Harry'ego MacElhone'a w nawiązaniu do francuskiego modelu armaty 75 mm z 1897 roku. Według niego ten koktajl miałby takie same właściwości wybuchowe. Trochę jak Wy, razem wzięci.

Składniki: Szampan, gin, sok z żółtej cytryny i syrop cukrowy

Podróżująca para - Caipirinha

Wywodząca się z Brazylii Caipirinha uwodzi smakiem słońca i wakacji. Bardzo popularny i powszechnie spożywany, ten koktajl jest jak Twoja druga połówka: bawi, uwodzi i uwielbia podróżować po świecie.

Składniki: Cachaça, cukier trzcinowy i limonka.

Sporna para - Charles Chaplin

W hołdzie aktorowi koktajl ten narodził się w Stanach Zjednoczonych w barze hotelu Waldorf-Astoria w okresie międzywojennym, w społeczeństwie podzielonym przez purytańską moralność, rewolucję przemysłową i rasistowską przemoc. Podobnie jak w epoce, kiedy się narodził, dziś ten koktajl również dyskretnie towarzyszy gorącym rozmowom o świecie i zawirowaniach, z którymi się boryka.

Składniki: Sloe Gin, morelowa brandy i sok z limonki.

Spokojna para - Alexander

Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Alexander to koktajl z nutą kakao, łączący jego intensywność z siłą ginu. Kremowy i pocieszający, to połączenie dla smakoszy, jest jak Twój partner. Choć Wasz związek może wydawać się delikatny, ujawnia on osobowość żądną przygód.

Składniki: Gin, krem kakaowy, śmietana, białko jajka i odrobina gałki muszkatołowej.

Romantyczna Para - Różowa lemoniada

Ten bezalkoholowy napój najlepiej smakuje latem. Podobnie jak Ty i Twój partner, charakteryzuje się świeżością, delikatnością i lekkością.

Składniki: Woda gazowana, limonka, kilka kropel wody różanej i świeża mięta.

Namiętna para - Mojito

Mojito, wywodzący się z Kuby, to koktajl, którego nie trzeba przedstawiać i podobnie jak Wasz duet, wyzwala namiętności.

Składniki: Rum, limonka, mięta, cukier trzcinowy, woda gazowana i kostki lodu.

Artystyczna para - Dry Martini

Ten aperitif, oparty na białym wermucie, po raz pierwszy pojawił się w Stanach Zjednoczonych. Wszechobecny w literaturze, kinie, a nawet polityce, uwiódł wielkich tego świata, takich jak Winston Churchill, Truman Capote, Ernest Hemingway, a nawet królowa Elżbieta II. Ten koktajl, podobnie jak Wy, inspiruje.

Składniki: Wermut, gin i zielona oliwka.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

Lubię podróżować sama, i co z tego? 

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top