pl.adopte.app

pl.adopte.app

Love juice: wszystko, co musisz wiedzieć o tej kobiecej wydzielinie seksualnej

Love juice, w naukowej literaturze, znany jako cyprina, to wydzielina pochwowa, która powstaje podczas podniecenia seksualnego u kobiet. W adopte postanowiliśmy sprawdzić jaki jest jej skład? Jakie jest przeznaczenie tego płynu? Oto kilka wyjaśnień na temat tej substancji, która jest niezbędna dla kobiecej przyjemności.

Czym jest cyprina i jaki jest jej skład?

Cyprina jest wydzielana przy wejściu do pochwy przez gruczoły Bartholina i Coopera, gdy kobieta jest podniecona seksualnie. Wywołuje uczucie mokrości i odgrywa istotną rolę w intymnych zbliżeniach. W języku potocznym nazywana jest "wilgotną wydzieliną", podczas gdy bardziej poetycki termin “cyprina” pochodzi od greckiego Cypru, wyspy bogini miłości, Wenus.

Cyprina składa się z wody, mocznika, białek, aldehydu, kwasu octowego i mlekowego oraz licznych mikroorganizmów bakteryjnych, które chronią przed infekcjami. Jest ona połączona z szeregiem naczyń krwionośnych otaczających pochwę, które pęcznieją podczas podniecenia seksualnego.

Jaka jest rola cypriny?

Cypryna nawilża ściany pochwy i wargi sromowe mniejsze, ułatwiając penetrację podczas stosunku. Wiele czynników (cykl miesiączkowy, dieta, infekcje czy antykoncepcja) może zmienić teksturę, zapach i kolor tej wydzieliny. Chociaż miesza się ona z wydzieliną pochwową, płynu tego nie należy mylić z innymi upławami.

Cypryna jest czasami porównywana do męskiego prejakulatu. Jest to nietrafne porównanie, ponieważ cypryna to płyn, który pochodzi z gruczołów Skene (znajdujących się za cewką moczową), obecnych już w momencie orgazmu.

Jakiego jest koloru jest love juice?

Cypryna jest półprzezroczystym płynem, którego nie można oddzielić od typowej białej wydzieliny. Wygląd tego płynu może nieznacznie różnić się kolorem w zależności od kobiety, jest cyklu, menopauzy, przyjmowanych leków czy ciąży. Jeśli Twój love juice zmienia kolor lub zapach, może to być oznaką infekcji i powinnaś koniecznie sprawdzić to z lekarzem.

Czy można mieć alergię na cyprynę?

Tak jak istnieje alergia na spermę, istnieje też alergia na cyprynę, ale  jest ona znacznie rzadsza. W takiej sytuacji, jedynym rozwiązaniem podczas stosunku jest stosowanie prezerwatywy. Podobnie jak w przypadku innych alergii, pierwsze objawy zwykle pojawiają się wkrótce po zbliżeniu i charakteryzują się swędzeniem lub podrażnieniem w miejscach kontaktu z cypriną. Wówczas należy skonsultować się z ginekologiem lub alergologiem.

Co zrobić w przypadku braku nawilżenia pochwy?

Jeśli produkcja cypriny spada, jest to znane jako suchość pochwy, ale to przede wszystkim brak leucorrhoea (białej wydzieliny) jest przyczyną suchości pochwy. Niektóre kobiety nadal wydzielają love juice podczas stosunku, mimo tego, że doświadczają suchości pochwy. W takich sytuacjach zaleca się stosowanie lubrykantu na bazie wody oraz prezerwatyw.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

5 nieznanych korzyści płynących z orgazmu

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top