pl.adopte.app

pl.adopte.app

Muzyka i taniec są związane z miłością

Muzyka przekazuje nam różne emocje, nie ma co do tego wątpliwości. Ile razy zdarzyło nam się wybrać jakąś piosenkę w zależności od naszego nastroju? Prawda jest taka, że wielokrotnie, zwłaszcza gdy jesteśmy trochę smutni lub bardzo szczęśliwi.

A co z miłością wyrażoną poprzez taniec - czy pamiętasz pierwszy taniec z chłopakiem swoich marzeń? Dlatego w adopte postanowiliśmy porozmawiać z Wami o muzyce i tańcu oraz o ich związku z miłością.

Miłość i taniec

Związek między miłością a tańcem jest częścią pradawnej historii. Mówi się, że zrodził się z potrzeby zmęczonego serca, zredukowanego jedynie do słów. Podobnie jak taniec, miłość kojarzy się z pasją i irracjonalnością. Jest wolna i nie poddaje się schematom. Według badań naukowych nic nie jest w stanie wyrazić znaczenia miłości lepiej niż ciało czy mowa ciała. Dlatego muzyka i taniec są ważnymi formami komunikacji, które pozwalają na tworzenie trwalszych relacji i więzi.

Może nadszedł czas, by zapisać się na zajęcia taneczne!

Muzyka i miłość

Muzyka ma zdolność do wzniecania wspomnień o magicznych chwilach, co wzmacnia nas i nasze związki. Nie na darmo muzyka romantyczna jest pod tym względem priorytetem. W rzeczywistości nauka wyjaśnia, że wolimy muzykę relaksacyjną, ponieważ jej dźwięki są w stanie podnieść poziom oksytocyny - hormonu odpowiedzialnego za uczucie miłości. I wiecie co, spokojne i kojące nuty określają muzykę romantyczną. Dlatego właśnie mamy większe szanse wybrać osobę, z którą się zwiążemy, ze względu na podobieństwo gustów muzycznych. Nie umniejszając atrakcyjności fizycznej w przypadku, gdy mamy inne preferencje. Tak więc, jeśli przeciwieństwa się przyciągają, to muzyka je zbliża.

A Ty, czy chciałbyś wyrazić swoją miłość poprzez powolny taniec?

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

Emblematyczne powieści w samym sercu Paryża

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top