ZaadoptujFaceta.pl

Odrzucił Cię? Nie martw się, powiemy Ci jak sobie z tym poradzić

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia doświadczył odrzucenia. To całkowicie normalne. Jest to część procesu uczenia się miłości, w którym zbliżamy się coraz bardziej do poznania osoby, która będzie się o nas troszczyć, będzie nasz rozumieć i szanować.

Choć jest to konieczny etap, to czy istnieje sposób, aby uczynić go lżejszym? Innymi słowy, co możemy zrobić, aby odrzucenie było mniej bolesne i czasochłonne? Czasami przezwyciężenie odrzucenia może trwać miesiące, a nawet lata. Oczywiście, zawsze w pierwszej kolejności zalecamy zwrócenie się o specjalistyczną pomoc, jeśli proces ten jest trudniejszy, niż się spodziewałaś.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że odrzucenie nie jest łatwe, dlatego postawiliśmy udzielić Ci kilku wskazówek, które mogą Ci przyspieszyć proces miłosnego gojenia.

Dobrze wykorzystaj czas

Czy odnosisz wrażenie, że straciłaś czas z osobą, która Cię odrzuciła? To całkiem możliwe. Robienie rzeczy, które sprawiają, że się rozwijasz, jest najlepszą rzeczą, na jaką możesz się teraz zdecydować. Kolacje z przyjaciółmi, terapia, lekcje francuskiego lub ten projekt, który zawsze chciałaś zacząć, ale bezustannie odkładałaś go na później. Nadszedł czas, aby ruszyć do działania!

Pamiętaj, że jesteś wyjątkowa

Związek między bólem odrzucenia a poczuciem własnej wartości jest ścisły. Osoba z niską samooceną będzie mieć większe trudności w pokonaniu odrzucenia w miłości. Świetnym sposobem na zaakceptowanie tego stanu rzeczy i ruszenie dalej ze swoim życiem jest pokochanie siebie, uświadomienie sobie, ile jesteś warta i jak wiele możesz osiągnąć. Nie obwiniaj się ani nie karz za złe doświadczenia w miłości. Poświęć siebie i swój czas na pamiętanie o swoich pozytywnych cechach. Możesz zapisywać je w dzienniku.

Nie bierz tego personalnie

Postaraj się nie traktować odrzucenia jako czegoś, za co jesteś w 100% odpowiedzialna lub czemu jesteś winna. Jest możliwe, że druga osoba nie była gotowa na związek, uczucie między wami po prostu nie istniało, albo że znaleźliście się w różnych momentach swojego życia. Nikogo nie zawodzisz i nie musisz też czuć, że coś utraciłaś. Porażka to tylko okazja do poprawy.

Nie przeceniaj emocji

Ważne jest, aby kochać siebie i zawsze robić rzeczy, które Cię wzmacniają i sprawiają, że czujesz się dobrze. Ale przypominamy, że pozwalanie sobie na emocje i uczucia (nawet te skrajne) jest również aktem odwagi. Nie podważaj tego, co czujesz. Jeśli chcesz płakać, płacz. Jeśli chcesz krzyczeć, krzycz. Jeśli nie chcesz robić nic poza leżeniem na kanapie i oglądaniem maratonu sitcomów, proszę bardzo. Dlaczego mielibyśmy ukrywać ból? Uwolnienie emocji jest pierwszym krokiem do uzdrowienia.

Życie społeczne i osobiste

Jedną z rzeczy, których możesz nauczyć się z odrzucenia w miłości, jest to, że jeśli możesz liczyć na wspierających przyjaciół i rodzinę, wszystko staje się bardziej znośne. Upewnij się, że masz wokół siebie wystarczająco stabilny krąg społeczny i rodzinny. Gdy złamanie uderzy ze zdwojoną siłą, będziesz mogła polegać na tych, którzy Cię kochają. Co najważniejsze, oprzyj się na sobie. Poświęć czas na dbanie o siebie i swój komfort. Innymi słowy, weź życie w swoje ręce. 

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

15 błędów, których nie chcesz popełnić będąc w związku

Najpiękniejsze listy miłosne w historii

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top