pl.adopte.app

pl.adopte.app

Piosenki stworzone z myślą o ex

Miłość i muzyka to dwa nierozłączne tematy. Od momentu, w którym uczucie się zaczyna, aż do czasu gdy się kończy, muzyka jej towarzyszy, będąc oczywiście przy tym, co najbardziej boli, czyli rozstaniu. A ponieważ boli, niezależnie od tego, czy są to smutne piosenki, piosenki o złości, wyzwoleniu czy zemście, wszyscy poświęciliśmy niektóre z nich byłemu. Ale co kryje się za tymi piosenkami, które śpiewamy, cóż, nic więcej i nic mniej, niż ktoś, kto cierpiał... W adopte przedstawiamy kompilację z 10 najlepszymi piosenkami dedykowanymi byłemu. Zagraj to!

1. "These Boots Are Made for Walkin" Nancy Sinatry

Nancy śpiewa o mężczyźnie, który spotykał się z innymi kobietami za jej plecami. Kiedy to odkrywa, zakłada swoje najlepsze buty i odchodzi. Robiąc to, ostrzega go, że przejdzie po nim i że nie pozostaje mu nic innego, jak tylko patrzeć. Ta piosenka była hitem!

2. "My Boyfriend's Back" zespołu Angels

Ich największy hit, bez wątpienia, został wydany w 1963 roku. Scenarzysta i producent Bob Feldman został zainspirowany do stworzenia piosenki przez kłótnię między chłopakiem a dziewczyną. Dziewczyna wskazała na niego palcem i krzyknęła "Mój chłopak wrócił i będziesz miał kłopoty. Rozpowiadałeś o mnie kłamstwa w szkole, a kiedy się do ciebie zbliży, pożałujesz, że się urodziłeś". Niezły tekst, prawda?

3. "How Do You Sleep?" Johna Lennona

Umieszczony na pierwszym po Beatlesach albumie Lennona Imagine, "How Do You Sleep" jest totalnym atakiem na Paula McCartneya. Jest ostry i choć piosenka jest całkiem dobra, to jest trudna do słuchania dla każdego fana Beatlesów. Ale bez obaw, Paul wyrównał rachunki z ”Too Many People”.

4. One Way Or Another" - Blondie

W tej piosence Debbie Harry, główna wokalistka, opowiada o swoich doświadczeniach z byłym, który nieustannie ją nękał i terroryzował. Obecnie jest uważany za jeden z największych hitów dla byłego z lat 70-tych.

5. "I Will Survive" Glorii Gaynor

Jeśli mógłby istnieć jakikolwiek hymn kobiecego wzmocnienia, to byłaby to właśnie ta piosenka. Chociaż pierwotnie nie była to piosenka miłosna, tekst ma różne znaczenie dla różnych słuchaczy. Gloria Gaynor swoim potężnym głosem przypomina wszystkim, że przetrwają wszelkie trudności, które pojawią się na ich drodze.

6. “Another One Bites” the Dust” Queen

Basista Queen, John Deacon, napisał i zagrał na większości instrumentów w "Another One Bites the Dust", przeboju numer jeden zespołu Queen z 1980 roku. "To bite the dust" to kowbojska fraza i to wszystko, co mieli na początku.

7. "You Oughta Know" Alanis Morissette

Kolejnym klasykiem jest "You Oughta Know" Alanis Morissette. Piosenka była wielkim hitem w latach 90. i prawdopodobnie dotyczy byłego chłopaka Morissette, aktora Dave'a Couliera. Tekst piosenki jest pełen goryczy i urazy. Ahh.

8. “Bad Blood" by Taylor Swift

“Bad Blood” zyskał natychmiastową sławę, gdy się ukazał, ponieważ miał świetny motyw przewodni, świetną obsadę i był niesamowicie chwytliwy. Chociaż istnieje wiele innych piosenek Taylor Swift o zemście, ta pozostaje jedną z najpopularniejszych.

9. “Flowers” ​​de Miley Cyrus 

W tak krótkim czasie stała się jedną z najczęściej słuchanych piosenek na platformach streamingowych. Amerykanka wyróżniła się "Flowers", śpiewanym hymnem poświęconym jej byłemu mężowi Liamowi Hemsworthowi, ale przede wszystkim sobie i swojej wewnętrznej sile.

10. “Sessions #53” de Shakiry & BZEP Music

Shakira bije rekordy dzięki współpracy z BZEP i sesjom #53, jednej z najbardziej kontrowersyjnych piosenek roku. Zbyt bezpośrednia, każdy ma własną opinię, prawda jest taka, że mocno uderzyła w jej byłego i nowego partnera.

Dla kompozytorów w owym czasie piosenki te były sposobem na przewrócenie strony; ważne jest jednak, aby pamiętać, że zawsze lepiej jest skupić się na sobie, na uzdrowieniu i pójściu naprzód, niż na jakimkolwiek akcie (lub piosence) zemsty.

A Ty, które utwory byś mu zadedykowałaś?

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

6 najbardziej emblematycznych pocałunków w historii sztuki

POBIERZ APLIKACJĘ

rejestruję się
back to top