ZaadoptujFaceta.pl

Podstawy astrologii dla początkujących (Vol. I)

Astrologia to o wiele więcej niż Twój znak zodiaku i memy o Sezonie Skorpiona. Dlaczego Barany są takie władcze? Czy lepiej uciekać od kogoś z Wenus w Skorpionie? Czy to prawda, że nie należy podpisywać umów, kiedy Merkury jest w retrogradacji?

Życie to po części przeznaczenie, po części możliwości, po części decyzje, które podejmujemy. Astrologia nie zdradza tego, co wydarzy się jutro, ale służy do analizy energii i pomaga określić rodzaj osoby, którą chcesz się stać. Pomaga używać narzędzi, które udoskonalają Twoją życiową drogę i sprawiają, by Twoje wyobrażenie o idealnym życiu stało się rzeczywistością.

Czas zacząć nasz astro-kurs:

Wykres urodzeniowy

Jest to diagram lub graficzna reprezentacja pozycji planetarnych w czasie, kiedy się urodziłaś. Czytanie Twojego wykresu urodzeniowego pomoże Ci określić wpływ planet na pewne aspekty Twojego życia. Jest to sposób na lepsze poznanie swoich mocnych i słabych stron.

Głównymi elementami, które tworzą wykres astrologiczny, są znaki, planety i domy astrologiczne. Aby to zweryfikować, konieczne jest podanie daty, miejsca i czasu urodzenia. Wykres urodzeniowy mówi nam również o położeniu domów astrologicznych.

Domy astrologiczne

W astrologii terminem "domy" określa się podział na dwanaście sektorów przestrzeni między kątami: Ascendent, Descendent, Midheaven i Dół Nieba. Kąty te odpowiadają mniej więcej czterem punktom kardynalnym.

W naszym wykresie urodzeniowym zobaczymy różne obszary życia reprezentowane przez domy. Każda z nich jest zarządzana przez planetę, która wskazuje obszar, w którym przejawia ona swoją energię. Wykres urodzenia jest podzielony na półkule i kwadranty, i są one istotne, aby zrozumieć, co oznacza każdy z domów.

Żywioły

Astrologia wyjaśnia świat poprzez cztery żywioły: Ziemia, Ogień, Woda i Powietrze. Kiedy poznasz funkcjonowanie każdy z nich, zrozumiesz, co oznacza każdy znak:

Ziemia jest elementem racjonalnym, czyli tym, co stałe, namacalne i co możemy docenić zmysłami. Ziemia jest twarda i trudna do przebicia, a kiedy doznaje pęknięcia, ma tendencję do łamania się. Jest to materiał izolacyjny, sztywny i zwarty. Ale jednocześnie jest siedliskiem życia i jest w stanie przekształcić nasiona w duże drzewa, które następnie są źródłem utrzymania dla istot żywych. Ziemia reprezentuje ciało i zmysły. Znaki ziemi to Koziorożec, Byk i Panna.

• Ogień reprezentuje pragnienie, ruch i transformację. Ogień jest źródłem energii świata, dlatego spala się, rozwija i przekształca. Kiedy wymyka się spod kontroli, może dewastować i niszczyć. Kiedy jest spokojny, ogrzewa, pociesza i chroni. Znaki ognia to Baran, Lew i Strzelec.

• Woda dostosowuje się, jest bezkształtna i płynie. Jest w stanie transportować, mieszać i łączyć odległe miejsca na planecie. Woda ma moc przenikania przez inne elementy i wypełniania ich. Jest źródłem życia i może rozbijać struktury. Krótko mówiąc: jej stan jest zmienny. Reprezentuje emocje i reakcje. Znaki wodne to Ryby, Skorpion i Rak.

• Powietrze jest to element, który się rozszerza, przechodzi z jednego miejsca na drugie, nie przyjmuje kształtu i jest rozproszony. Spokojne powietrze może być pocieszające, jak bryza. Ale kiedy jest gwałtowne, może zmieść wszystko, jak tornado. Powietrze reprezentuje myśl i komunikację. Znaki powietrzne to Bliźnięta, Waga i Wodnik.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

Rozpal ogień w Baranie w podczas jego sezonu

Skuteczne afirmacje do codziennego powtarzania

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top