ZaadoptujFaceta.pl

Podstawy astrologii dla początkujących (Vol. II)

W zeszłym tygodniu przedstawiliśmy Wam pierwszą część naszego przewodnika po astrologii dla początkujących. Tak jak już doskonale wiecie, astrologia polega na analizowaniu wpływu ciał niebieskich na nasze życie.

Ale co dokładnie za tym się kryje? Co mają z tym wszystkim wspólnego planety? Co to znaczy, kiedy planeta jest w retrogradacji? Spokojnie, już spieszymy z wyjaśnieniami. Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w drugiej części naszego astro-kursu. Łapcie za kartkę i długopis i róbcie notatki. No to zaczynamy! 

Planety

Podczas gdy w astrologicznym wykresie domy przedstawiają scenariusze i aspekty życia, to planety reprezentują pierwowzory. Są one odpowiedzialne za ożywienie obszaru, na którym się znajdują domy. W astrologii wykorzystywane są Słońce i Księżyc (ponieważ są to ciała niebieskie, które można zobaczyć z Ziemi) oraz planety Merkury, Wenus, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun i Pluton.

Słońce i Księżyc są źródłami światła (oświetlają). Znaki, które znajdują się na Księżycu, Słońcu i Ascendencie (1 dom) są najważniejszymi znakami na wykresie urodzeniowym. Zawsze idą do przodu, nigdy wstecz, a ich światło jest intensywne, więc są to ciała niebieskie o największej żywotności.

Merkury, Wenus i Mars są planetami osobistymi, ponieważ znajdują się najbliżej Ziemi i Słońca. Reprezentują one charakter i bardziej codzienne aspekty życia. Merkury reprezentuje intelekt i komunikację. Wenus przedstawia nasze upodobania i miłość, Mars natomiast działanie i zdolność do inicjowania.

Jowisz i Saturn mają wolniejsze cykle niż poprzednie planety, są zatem planetami społecznymi. Reprezentują one sferę osobistą w społeczności i są odpowiedzialne za definiowanie naszego zachowania i adaptacji w społeczeństwie.

Uran, Neptun i Pluton są najwolniejszymi planetami w Układzie Słonecznym, którym ukończenie cyklu zajmuje więcej czasu niż pozostałym. Dlatego też zostały one określone jako planety transpersonalne. Innymi słowy, są to planety wykraczające poza jednostkę i obejmują szerokie cykle życiowe (pokolenia) i cykle historyczne.

Co oznacza, że planeta jest w retrogradacji?

Od jakiegoś czasu, częściej niż zwykle, mówi się o retrogradacji planet i o tym, jak wpływają one na nas lub świadczą o pechu, który rzekomo przynoszą. Jak to bywa w życiu, trzeba znać obie strony medalu, aby poprawnie zrozumieć znaczenie tego zjawiska. Retrogradacja planety nie świadczy o złej energii, ale o energii, która musi być mądrze wykorzystana.

To, że planeta jest w retrogradacji, oznacza, że Ziemia przyspiesza w wyniku swojej bliskości ze Słońcem, więc wydaje się, że planeta się cofa. Retrogradacje to te, które znajdują się najbliżej Ziemi i Słońca. Każda retrogradacja świadczy o tym, że znaczenie danej planety musi zostać ponownie sprawdzone i przeformułowane. Chociaż każda retrogradacja wpływa na znaki zodiaku inaczej, istnieją pewne stałe, które należy mieć na uwadze: 

• Jowisz jest planetą możliwości i obfitości. Jeśli jest wsteczny, nasze pragnienia i aspiracje mogą trwać dłużej, niż oczekiwaliśmy. To właśnie wtedy przydaje się ćwiczenie cierpliwości.

Mars jest planetą "ja", więc jeśli jest w retrogradacji, jest to dobry czas, aby przyjrzeć się sobie, wyjąć całą "truciznę", którą mamy w środku, przeanalizować ją i ćwiczyć samoświadomość.

Merkury jest planetą komunikacji i ruchu. Wbrew temu, co się powszechnie uważa, nie jest to negatywne wydarzenie, ale okazja do zatrzymania się, przejrzenia ścieżki, którą podążamy i przeanalizowania, czy kierunek jest właściwy, czy też czeka nas krach. Retrogradacja Merkurego może dać nam informacje, których nie dostrzegaliśmy wcześniej z powodu naszego przyspieszonego tempa.

Wenus reprezentuje związki emocjonalne i towarzyskie, więc jeśli jest w retrogradacji, może prowadzić do zamieszania w tym aspekcie życia. W związku z tym, że ma to bezpośredni wpływ na relacje, mogą pojawić się konflikty, ale dobrą wiadomością jest to, że jest to idealny czas, aby dążyć do poprawy i rozwiązania wszystkiego, co nas powstrzymuje i uniemożliwia nam osiągnięcie celu.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Oh là là! Jeśli dotarliście do samego końca, gwiazdy mówią nam, że chcesz dowiedzieć się więcej o zaskakującym świecie astrologii. Nam nie trzeba powtarzać dwa razy! Oto nasze książkowe rekomendacje, które pozwolą Wam zrozumieć, co dzieje się, gdy patrzycie w gwiazdy:

Zarys astrologii urodzeniowej (Alexander von Pronay, 1998).

• Dynamika Aspektów: Interpretacja Horoskopu (Bil Tierney, 2000).

• Vademecum polskiego astrologa (Rafał T. Prinke, 1994).

• Planets in Transit: Life Cycles for Living (Robert Hand, 1987).

• Astro Poets: Your Guides to the Zodiac (Dorothea Lasky, 2020).

• Astrologia dynamiczna (John Townley, 1999).

Życzymy miłej lektury, a jeśli nurtują Wam pytania o niezwykłym świecie astrologii, nie czekajcie ani chwili i napiszcie do nas.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

Podstawy astrologii dla początkujących (Vol. I)

Rozpal ogień w Baranie podczas jego sezonu

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top