pl.adopte.app

pl.adopte.app

5 wskazówek, jak pokochać swoje ciało

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o siebie, zwłaszcza w celu wypracowania trwałego poczucia własnej wartości. Ale niestety żyjemy w czasach, gdzie istnieje z góry ustalony wzorze, do których czasami mamy tendencję do porównywania się. Dlatego w adopte chcemy podzielić się z Tobą 5 wskazówkami, które pomogą Ci nauczyć się lepiej kochać swoje ciało.

Skup się na swoim potencjale

Twoje ciało istnieje dla Ciebie, a nie po to, by je porównywać lub dostosowywać do oczekiwań innych. Dlatego, zamiast myśleć o tym, jak wyglądasz, pomyśl o potencjale swojego ciała. Za każdym razem, gdy widzisz cellulit, wystający brzuch lub coś, co Ci się nie podoba, pomyśl o tym, jak silne jest naprawdę Twoje ciało i jak wiele możesz z nim zrobić.

Kochać to znaczy dbać o siebie

Nie ma czegoś takiego jak idealna waga - jak już powiedzieliśmy, każde ciało jest wyjątkowe - ale jest coś takiego jak zdrowe odżywianie. Jedzenie zdrowej żywności pomoże Ci mieć energię, której potrzebujesz, aby być silnym, a w rezultacie poczujesz się szczęśliwszy i w dobrym nastroju. Zbilansowana dieta pomoże nie tylko Twojej sylwetce, ale także energii psychicznej.

Spróbuj je rozpieszczać

Rozpieszczanie ciała masażem, spacerem, długą gorącą kąpielą może dać organizmowi to, czego potrzebuje, by poczuć się odmłodzonym zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Upewnij się jednak, że wybierasz aktywność, którą naprawdę lubisz i co do której masz pewność, że sprawi, że Twoje ciało będzie się dobrze czuło.

 Pomyśl o swoim ciele jak o bliskim przyjacielu

Twoje ciało jest częścią Ciebie i jest z Tobą w każdej chwili Twojego życia. W rzeczywistości Twoje ciało jest jak Twój najlepszy przyjaciel, doświadczyło zmagań, radości, triumfów i porażek, zawsze z Tobą. Dlatego zacznij traktować je w ten sposób, jako zespół, a Twoja słabość do nierealistycznego perfekcjonizmu z pewnością zacznie stopniowo zanikać.

 Pielęgnuj jego talenty

Mamy zły i niebezpieczny zwyczaj skupiania się tylko na naszym zewnętrznym wizerunku. Dlatego rozwijanie nowego talentu lub doskonalenie tego, który już masz, pomoże Ci uświadomić Ci, że wygląd fizyczny nie jest najważniejszy i  że to piękno jest czymś głębszym.

Po przeczytaniu naszych 5 porad nie ma na co czekać, aby pokochać siebie z całych sił?

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

Czym jest mirroring w związku?

               
back to top