pl.adopte.app

pl.adopte.app

Praktyczny przewodnik jak bezpiecznie podróżować w pojedynkę

Samotna wyprawa to marzenie wielu kobiet. Trzeba jednak zachować pewną ostrożność, aby ta przygoda nie zamieniła się w ból głowy. Oprócz zastanowienia się nad wszystkim, co należy zabrać na taką wyprawę, priorytetem powinno być bezpieczeństwo. Mając to na uwadze, w adopte postanowiliśmy stworzyć praktyczny przewodnik, który pomoże w bezpiecznym podróżowaniu w pojedynkę. Ruszamy!

Odrób pracę domową

Aby wszystko przebiegło bezproblemowo, konieczne jest dokładne sprawdzenie miejsca docelowego. Proste pytania, takie jak "jakich dzielnic unikać?" lub "gdzie dzwonić w razie niebezpieczeństwa" mogą zmienić Twoje doświadczenia i zapewnić Ci bezpieczeństwo.

W tym momencie warto pamiętać o zaplanowaniu tras, sprawdzeniu ich przebiegu, zapisaniu kilku zrzutów ekranu i, jeśli to możliwe, zarezerwowaniu przenośnej usługi WiFi na wypadek, gdyby w miejscu docelowym nie było dostępu do sieci komórkowej.

Unikaj noszenia wartościowych przedmiotów

Najlepiej jest unikać przewożenia drogocennych przedmiotów, pamiątek rodzinnych, biżuterii lub ważnych dokumentów, które nie będą wykorzystywane w danej podróży, np. aktu urodzenia. Jeśli jednak zdecydujesz się zabrać niektóre z tych rzeczy, pamiętaj, aby mieć je zawsze przy sobie, w nerce lub w portfelu. Nie należy ufać sejfom hotelowym ani kieszeniom plecaków.

Nie ufaj nieznajomym

Rozmawianie z nieznajomymi to jedyny sposób na nawiązanie znajomości podczas samotnego podróżowania. Ale prowadzenie miłych rozmów, poznawanie innych punktów widzenia i wymiana niesamowitych doświadczeń nie musi wymagać zaufania. Jest wiele osób, które potrafią być miłe i przyjazne, tylko czekają na odpowiedni moment, aby wykorzystać Twoją otwartość. Nie zostawiaj swojego napoju, urządzeń elektronicznych, pieniędzy ani ważnych dokumentów pod opieką obcych osób, niezależnie od tego, jak miłe się wydają.

Staraj się nie wyróżniać w tłumie

Im bardziej przypominasz ludzi z odwiedzanego miejsca, tym mniejszą uwagę zwracasz na siebie ze strony tych, którzy szukają łatwego łupu. Nawet jeśli nie da się wyglądać jak rodowity mieszkaniec danego kraju, wcześniejsze zapoznanie się z ubraniami noszonymi przez zwykłych ludzi może pomóc wtopić się w tłum jak ktoś, kto mieszka tam od jakiegoś czasu.

Zainwestuj w swoje bezpieczeństwo

Może się wydawać, że szkoda będzie inwestować dodatkowe pieniądze na taksówkę do hotelu późną nocą lub na zakwaterowanie w bardziej centralnie położonym miejscu, zamiast w niedrogim hostelu oddalonym 25 km od centrum miasta. Jednak inwestycja w swoje bezpieczeństwo to najlepsza decyzja, jaką można podjąć, aby uniknąć kłopotów, które mogą kosztować znacznie więcej niż kilka dodatkowych złotych.

Oczywiście, nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć, ale stosując się do tych wskazówek, będziesz znacznie bezpieczniejsza podczas podróży. No to teraz pakujemy się?

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

Plusy i minusy bycia singlem

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top