ZaadoptujFaceta.pl

ZaadoptujFaceta.pl

Przewodnik jak przetrwać święta z rodziną nowego faceta

Planowałaś spędzić święta ze swoją rodziną, najadając się do syta babcinymi makowcami i sernikami, ale Twój nowy chłopak poprosił Cię, abyś spędziła ten czas z nim i jego rodziną. Oczywiście, chcąc go uszczęśliwić, zgodziłaś się. Cóż, nie panikuj, ponieważ w Zaadoptuj przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przewodnik przetrwania.

I zapewniamy, że będziesz się dobrze bawić, nawet jeśli nie poznałaś połowy jego krewnych. Bez wątpienia powitają Cię z otwartymi rękami, a nawet dadzą Ci hasło do WiFi, abyś mogła scrollować Insta (na wypadek, gdyby spotkanie okazało się zbyt nudne) i pozostać w kontakcie z własną rodziną.

Przynieść prezenty

Chodzi nie tylko o to, abyś Ty dobrze się bawiła, ale również o to, aby rodzina Twojego faceta Cię polubiła. Dlatego pokaż się z najlepszej strony i przyjdź z prezentem. Prawdopodobnie już przeszło Ci to przez myśl, ale jeśli nie, to bukiet kwiatów, deser i/lub butelka czerwonego wina sprawią, że wszyscy będą zadowoleni i jest to o niebo lepsze niż przyjście z pustymi rękami.

Podziel się swoimi tradycjami

Zabierz ze sobą swoje ulubione świąteczne ciasto lub jeden z kultowych deserów Twojej rodziny. Spędzenie tego czasu z dala od domu może być dla Ciebie trudne, więc jeśli chcesz poczuć się blisko swoich bliskich, lub po prostu chcesz podzielić się niektórymi swoimi tradycjami z rodziną partnera, zrób to! Możesz przynieść sałatkę warzywną, klasykę, która zawsze jest hitem.

Bądź sobą  

Wprawdzie nie chodzi o to, aby być duszą towarzystwa lub dominować we wszystkich rozmowach, ale jeśli chcesz zabłysnąć i masz świetną anegdotę, opowiedz ją! Ta zabawna historia przełamie lody i zachęci wszystkich innych do podzielenia się swoimi doświadczeniami. Och, i nie zapomnij o nawiązaniu kontaktu z jego rodzeństwem, kuzynami, kuzynkami, itd.

Zaoferuj swoja pomoc

To może być nieco skomplikowane, ponieważ często gospodyni nie chce, żeby gość się fatygował, mimo to zaproponuj krojenie ciasta lub nakrycie do stołu. Nie martw się, że zrobisz coś źle. Jesteśmy przekonani, że jego mama lub ciocia będzie czekała, aż się odwrócisz, żeby poukładać to, co nie wyszło lub nie wygląda tak, jak zwykle. ;) Liczą się dobre intencje, prawda?

Uszanuj zasady

Każda rodzina jest inna, więc postaraj się wyczuć klimat. Jeśli zostaniesz posadzona obok gościa, który nie stroni od niewybrednych żartów, nie rób z tego wielkiej sprawy, to minie. Jeśli jego rodzina nie pije zbyt dużo, nie serwuj sobie dziesięciu drinków przed obiadem. Może nie wiesz zbyt wiele o przyzwyczajeniach jego rodziny, za to znasz swojego faceta, więc podążaj za jego przykładem.

Powiedz dziękuję

Zarówno podczas spotkania jak i kiedy dobiegnie ono końca, wyraź swoją wdzięczność i uznanie. Uważaj: nie przesadzaj z komplementami, bo mogą one wybrzmieć trochę sztucznie (chyba że naprawdę świetnie się bawiłaś).

Zrelaksuj się!

Zachowaj spokój, poradzisz sobie. W najgorszym wypadku to tylko jeden wieczór, a w najlepszym - dobrze zjesz, porozmawiasz sobie i poznasz fajnych (i bardzo ważnych dla Twojego partnera) ludzi. Zatem weź głęboki oddech i odpręż się, tak czy inaczej, to spotkanie minie za kilka godzin.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

Czy jesteście gotowi na święta?

5 sygnałów, które świadczą o tym, że umawiasz się z Grinchem!

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top