ZaadoptujFaceta.pl

Przewodnik po początkach związku (Vol. II)

Nadal szukacie tego właściwego związku, prawda? Takiego, który będzie trwał w szczęściu. Nie martwcie się, dobrze to znamy, bo jesteśmy w tym samym miejscu. Witamy w quasi-pandemicznym klubie singli, którzy poszukują czegoś poważnego. 

W związku z tym, że doskonale wiemy, jak się czujecie, postanowiliśmy przygotować dla Was drugą część naszego przewodnika po rozpoczęciu związku.

W pierwszej części rozmawialiśmy o zadawaniu drugiej osobie wielu pytań, stawianiu siebie na pierwszym miejscu i różnych językach miłości, które mamy nadzieję, już przestudiowaliście i wprowadziliście w życie. Jeśli nie, odkryjcie nasz przewodnik po początkach związku i uważnie przyjrzyjcie się poradom w nim zawartym. Są one bardzo ważne, aby zrozumieć sposoby, w jakie my, ludzie, okazujemy miłość. Jest to podstawa, która pozwala rozpoznać, czy ktoś jest w stanie dać nam to, czego potrzebujemy i jednocześnie sprawdzić, czy jesteśmy w stanie zaoferować komuś w zamian to samo. Albo przynajmniej podjąć próbę

Teraz przejdźmy do wskazówek, które pomogą Ci skutecznie kierować związkiem, gdy już przejdzie on na bardziej poważny etap. Przekonasz się, że wszystkie z nich są kluczowe dla utrzymania dojrzałej relacji, która będzie trwał.a 

Słuchaj uważnie

Nie pozwól, by ego zdominowało Twój związek. Będą między Wami różnice, będą różne punkty widzenia i będą spory. Ale duma może zrujnować piękny związek. A co z tego  zyskujemy? W większości przypadków zupełnie nic. Jeśli chcesz, aby Twoja relacja była zdrowa, zawsze słuchaj i staraj się zrozumieć inny punkt widzenia. Szacunek i zaufanie są kluczem do sukcesu.

Trzymaj się z dala od uzależnienia emocjonalnego

Kiedy Twoje szczęście zależy od kogoś innego, zapominasz, że sam/a jesteś jego największym źródłem. Niestety, często uważa się, że bycie zależnym od kogoś innego jest równoznaczne z miłością, a to nie jest prawda. Zdrowy związek polega na byciu z kimś bez konieczności bycia z nim/nią. Innymi słowy, bez przeszkód mógłbyś/mogłabyś żyć sam/a, ale wybierasz związek z tą osobą.  

Kurczowe trzymanie się miłości jest czynnikiem wyzwalającym toksyczny związek. Nie przestawaj być sobą tylko po to, aby uratować lub zadowolić partnera. Najwyższym priorytetem zawsze będziesz Ty. I proszę, zwracaj się tylko ku ludziom, z którymi możesz dzielić się swoim światłem, a nie ku tym, którzy je gaszą.

Znajdź równowagę

Kiedy zaczynasz nowy związek, w pełni normalne jest, że równowaga między strachem a pożądaniem jest zachwiana. Znajdź złoty środek: nie bądź zbyt pewny/a siebie ani zbyt przestraszony/a. Zachowaj równowagę między tymi aspektami i zbuduj zdrowy związek od podstaw.

  • Stawanie się super intensywnym vs. cieszenie się magią początku. Początek związku może sprawić, że będziesz nadmiernie rozmyślać, tak samo jak może sprawić, że będziesz cieszyć się nim w pełni i zapomnisz o wszystkim innym.  Znajdź równowagę.

  • Porównanie do poprzednich związków vs. wyciąganie wniosków z poprzednich związków. Jeśli w przeszłości nasze związki nie układały się najlepiej, to naturalne, że pojawia się nieufność i rzutujemy nasze urazy na obecny związek. Ale nie popadajmy w skrajność. Pamiętaj, że wiele możesz się nauczyć z przeszłości, aby ulepszyć swoją relację i nie popełniać tych samych błędów.

  • Dostrzeganie jedynie jego/jej wad vs. dostrzeganie jedynie jego/jej zalet. Miłość czyni nas wymagającymi, ale także ślepymi. Spójrz na wszystko z szerszej perspektywy, w której możesz uczciwie dostrzec wady i zalety danej osoby. Bez gloryfikowania i umniejszania.

  • Przebywanie cały czas razem vs. powolne tempo. Porzucenie naszego dotychczasowego stylu życia, aby spędzać całe dnie z partnerem, jest bardziej powszechne, niż mogłoby się wydawać. Podobnie jak zbyt wolne tempo i spędzanie zbyt wiele czasu osobno. Zbyt dużo towarzystwa i zbyt duża odległość mogą być szkodliwe dla związku.  

Rozpoczęcie związku to magiczne wydarzenie, w którym dwie dusze poświęcają czas na poznanie się i uczynienie siebie nawzajem szczęśliwymi. Jednak przede wszystkim wyczuj właściwy dla Ciebie czas i poznaj swoje wymagania. To sprawi, że Twój następny związek był zdrowy, świadomy i jakościowy. 

Znajdź na ZaadoptujFaceta kogoś, z kim zawsze będziesz czuł/a się jak na samym początku.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

Przewodnik po początkach związku (Vol. I)

Te błędy na początku związku sprawią, że nie będziecie szczęśliwi

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top