ZaadoptujFaceta.pl

Przewodnik po początkach związku (Vol. I)

Przeczuwaliśmy, że to nastąpi. Pandemia zwielokrotniła pragnienie łączenia się w pary. Jednonocne przygody, szalone imprezy i przyjaciele z korzyściami nie są już priorytetem dla singli. Zamiast tego, wieczory z Netflixem pod kocykiem i typowe plany dla par są teraz w modzie. Czy porzuciliśmy stare przyzwyczajenia? Całkiem możliwe...

Nawet Ty, który to właśnie czytasz te słowa, rozważasz wycofanie się z rynku na rzecz długotrwałego romansu. Niestety, nie mamy kryształowej kuli, która powie nam, czy nasz następny związek będzie tym jedynym, czy też zostaniemy zranieni… albo czy będziemy tęsknić za naszym byłym.

Kiedy zaczynamy związek, instynkt i doświadczenie są naszymi najlepszymi doradcami. Pozwalają nam upewnić się, że wszystko jest na dobrej drodze. Są jednak pewne rzeczy, o których musisz wiedzieć, żeby tego nie zepsuć. Zapytasz pewnie: skąd mam wiedzieć, czy mój następny związek będzie udany? Chociaż nie ma tutaj sztywnych zasad, to postępuj zgodnie z naszymi radami, a przede wszystkim wsłuchaj się w głos swojej intuicji.

Zapytaj o wszystko, co przyjdzie Ci do głowy

Nie chodzi o to, aby się wzajemnie przesłuchiwać pod kątem swoich czułych stron. Chodzi o to, żeby znaleźć połączenie. Im więcej pytań zadasz, tym więcej informacji uzyskasz, a co za tym idzie, dowiesz się, czy jesteś na dobrej drodze, czy raczej niekoniecznie. Prawdopodobnie masz już pewne plany, które chcesz zrealizować w przyszłości (mieć dzieci, mieszkać za granicą, podróżować, adoptować kota, etc.) i zależy Ci na tym, aby Twój partner był w nie zaangażowany.

Dowiedz się jak najwięcej o jej/jego marzeniach i celach. Jeśli nie możesz myśleć o niczym, pamiętaj, że na Zaadoptuj możesz rozwiązać test zgodności, aby dowiedzieć się, czy Ty i Twój crush nadajecie na tych samych falach.

Odkryj jego język miłości

Wszyscy wiemy, że w związkach istnieje wiele sposobów na wyrażenie miłości i nie każdy robi to w ten sam sposób. Pisarz i filozof Gary Chapman w swojej książce 5 rodzajów języków miłości określił pięć sposobów na zademonstrowanie tego. Według niego każdy z nas ma od jednego do dwóch języków, z którymi czuje się najlepiej:

1. Kontakt fizyczny: jest to ten język, którego uczymy się po raz pierwszy, gdy przychodzimy na świat. Obejmuje ona pieszczoty, uściski, pocałunki, a z czasem również seks. Ci, którzy preferują ten język, czują się spełnieni, kiedy czerpią przyjemność z kontaktu fizycznego ze swoimi partnerami.

2. Słowa uznania: dla osób, które preferują ten język, słowa są najlepszym sposobem na wyrażenie miłości. Uważają, że ważną częścią bycia w związku jest pisanie o uczuciach lub mówienie o nich. 

3. Dobrze wykorzystany czas: miłość wyraża się również poprzez dzielenie się chwilami i spędzanie czasu z naszymi partnerami. Jest to jeden z najważniejszych, a zarazem najbardziej zaniedbywanych elementów bycia w związku. Nie chodzi tylko o wspólne spędzanie czasu, ale także o to, by te chwile miały znaczenie w umacnianiu relacji. 

4. Podarunki: niektórzy ludzie mają potrzebę wyrażania swojej miłości poprzez przedmioty materialne. Otrzymywanie i dawanie prezentów jest istotną częścią ich relacji. Nie muszą to być drogie prezenty; mogą wyrażać swoje uczucia za pomocą drobnych szczegółów. Oczywiście, nie dotyczy to prezentów, które są dawane po to, aby dostać coś w zamian.

5. Drobne przysługi: najważniejszy język miłości. Sposób, w jaki traktujemy naszego partnera i w jaki wyrażamy nasze uczucia, ma wielkie znaczenie w związku. Ten język miłości obejmuje troskę o naszego partnera, sprawianie, by czuł się wyjątkowy, pokazywanie mu, że może nam zaufać.

Najpierw pokochaj siebie

Jeśli chcesz, aby wszystko w Twoim związku dobrze układało się pomyślnie, pracuj nad sobą każdego dnia. Nie staraj się zadowolić swojego partnera, aby poczuć się lepiej ze samą sobą. To nie działa w ten sposób. Najtrudniejszą pracą jest pokochanie siebie, więc to powinno być Twoim priorytetem. Tylko wtedy, gdy wybaczamy, akceptujemy i szanujemy siebie, możemy te działania odwzajemnić wobec osób, które pojawiają się w naszym życiu.

Znajdź na ZaadoptujFaceta kogoś, z kim zawsze będziesz czuła się tak samo dobrze jak na początku relacji.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

Co to jest romantyczna miłość? Obalamy mity

Te błędy na początku związku sprawią, że nie będziecie szczęśliwi

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top