pl.adopte.app

pl.adopte.app

Rzeczy, których nie należy robić w związku

Związek można określić jako wspaniałe doświadczenie, o ile obie strony czują się w nim dobrze. Aby mieć zdrowy i odpowiedzialny związek istnieją podstawowe zasady, o które musimy zadbać. Z tej okazji w adopte opracowaliśmy listę 5 nienegocjowalnych aspektów, których poszanowanie jest niezbędne do dobrego funkcjonowania związku.

Brak zaufania

Osoba, która Ci nie ufa, która spędza cały swój czas na obserwowaniu lub ocenianiu tego, co robisz, która sprawdza Twoje wiadomości lub portale społecznościowe, jest czymś, czego nie powinnaś robić ani tolerować. Taka postawa jest szkodliwa, ponieważ będzie prowadzić do stałych konfliktów, a ten brak zaufania ostatecznie uniemożliwi funkcjonowanie związku.

Brak szacunku

Brak szacunku w związku jest jedną z rzeczy, których nigdy nie należy akceptować. Jeśli osoba niewłaściwie się do Ciebie zwraca, nie bierze pod uwagę Twojego zdania, odwołuje plany lub składa obietnice, których nie dotrzymuje, to jest to brak rozwagi i szacunku. Jest to również brak odpowiedzialności uczuciowej, a jego działania są sprzeczne z tym, co mówi.

Negatywne nastawienie

Jeśli Twój partner ciągle narzeka i skarży się na rzeczy, które robisz dobrze lub źle, powinieneś wiedzieć, że taka postawa niszczy krok po kroku Ciebie i Twoja relacje. Ideałem jest otaczanie się pozytywnymi i wspierającymi ludźmi, których obecność sprawia, że to Ty czujesz się dobrze.

Brak wsparcia 

Ktoś, komu brakuje pewności siebie lub jest sfrustrowany swoim życiem, nie będzie w stanie Cię wesprzeć lub zachęcić, gdy będziesz tego potrzebować. Jedną z rzeczy, których nie powinnaś tolerować w związku, jest brak wsparcia. Kiedy dzieje się to cały czas, a Twój partner nie ma najmniejszego zamiaru Cię wspierać. Pamiętaj, że Twój facet nie powinien ograniczać ani utrudniać Twojego sukcesu - wręcz przeciwnie, powinien go napędzać.

Znęcanie się fizyczne lub emocjonalne

Z wielu rzeczy, których nie powinnaś tolerować w związku, ta jest najważniejsza. Jeśli Twój partner celowo Cię krzywdzi, fizycznie lub emocjonalnie, albo próbuje Tobą manipulować, koniecznie zakończ związek i to jak najszybciej. Pomyśl o sobie, swoim bezpieczeństwie i o tym, że zasługujesz na szczęśliwe i spełnione życie.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

Sztuka asertywności w związku

POBIERZ APLIKACJĘ

rejestruję się
back to top