ZaadoptujFaceta.pl

Sztuka pocałunku, czyli jak się całować

Związek zawsze zaczyna się od pocałunku. Symbol naszych uczuć i przyciągania, wyznacza początek fizycznego i emocjonalnego związku. Ale dlaczego ten romantyczny akt jest tak ważny, zwłaszcza na początku związku?

Poznajmy powody, które skłaniają nas do pocałunku, dowiedzmy się jak obdarować kogoś idealnym pocałunkiem i wreszcie, dzięki słynnym cytatom, przekonamy się, że pocałunek inspirował najwybitniejszych pisarzy.

Dlaczego się całujemy?

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego się całujemy? Być może, aby lepiej się kochać. Pocałunek to opowieść, która ma swój początek kilka tysiącleci temu. Jego pochodzenie sięga Indii i 1500 r. p.n.e. Rzeczywiście, znalezione hinduskie inskrypcje ukazują kochanków dotykających się nawzajem ustami. Skoro nie ma wątpliwości co do tego, że pocałunek świadczy o uczuciu, jakim dwoje ludzi darzy się nawzajem, czy chemia wpłynęłaby na tę praktykę przodków? 

Odpowiedź brzmi: tak! Poza zmysłowym aspektem całowanie jest po prostu przyjemne, bardzo przyjemne. Pocałunek uwalnia dopaminę, neuroprzekaźnik związany z przyjemnością i wynagrodzeniem. Obniża również poziom kortyzolu, hormonu stresu, a powoduje wzrost oksytocyny, hormonu szczęścia, podnosi poziom pewności siebie.

Pierwszy pocałunek jest bardzo ważny, ponieważ pozwala nam zmierzyć pączkującą chemię i miłosną kompatybilność. Jeśli pocałunek jest przede wszystkim połączeniem z drugą osobą, to skąd możemy mieć pewność, że dobrze całujemy naszego partnera?

Idealny pocałunek

Przez kobiety postrzegany jako akt symboliczny, przez mężczyzn uważany za środek do celu, jednak każdy pocałunek ma jeden wspólny cel: uwieść drugą osobę. Powinien dać wyobrażenie o przyszłym związku, jeśli jest to pierwszy pocałunek, lub potwierdzić, że obecna relacja zmierza w dobrym kierunku. Oto nasze wskazówki dotyczące niezapomnianego pocałunku. 

Nawilżaj usta

Może się wydawać, że to nic wielkiego, ale nawilżone, miękkie usta podczas pocałunku mogą zrobić różnicę. Aby to zrobić, możesz nawilżyć usta balsamem na kilka minut przed decydującą chwilą. Jeśli Twoje usta są naprawdę pozbawione miękkości, nie wahaj się zastosować specjalnego miękkiego peelingu do ust dzień wcześniej.

Lekko zwilż usta

Językiem lekko zwilż dolną wargę, tak aby była gotowa do złożenia lub przyjęcia pocałunku. Będzie jeszcze bardziej zmysłowo.

Dotknij delikatnie ustami jej/jego ust

Nie ma potrzeby się spieszyć. Aby pocałunek był udany, daj sobie czas i ciesz się każdą chwilą. Liczy się to, aby być w harmonii ze swoim partnerem. Aby to zrobić, zacznij od delikatnego pocałunku jego lub jej dolnej wargi, a następnie pozwólcie waszym ustom szukać się nawzajem, odnajdywać i oswajać.

Pieść jego/jej język

Oto jesteśmy na etapie, kiedy Twój język miesza się z jego/jej językiem, aby potwierdzić pożądanie. To od was zależy, czy uzgodnicie tempo: wolno, szybko, wolno, potem znowu szybko. Zmieniaj rytm dla większej przyjemności.

Baw się swoim ciałem

Podczas wymiany pocałunku całe ciało wibruje, więc nie ma mowy o tym, by go nie zauważyć. Dłońmi możesz czule pieścić jego/jej twarz, a nawet włosy. Możecie też przytulić się do siebie, aby mocniej poczuć, jak ciało jednej osoby przywiera do ciała tej drugiej. Piękna harmonia.

Niejednoznaczne okoliczności

Ale skąd masz wiedzieć, jaki pocałunek powinieneś/aś dać i w jakich okolicznościach? 

Zgadzamy się, nie będziemy namiętnie całować naszej drugiej połówki na oczach naszych rodziców. Oto więc mały przewodnik po tym, jaki pocałunek należy dać i z jakiej okazji.

Niewinny pocałunek: Ten, który składasz delikatnie na jego policzku (na oczach rodziców), czekając na to, aż zostaniecie sami.

Ognisty pocałunek: Ten, który odbiera Ci dech w piersiach, gdy odnosisz wrażenie, że lewitujesz nad ziemią. Wyraża się publicznie, gdy świat wokół nas już nie istnieje, lub prywatnie.

Czuły pocałunek: Ten, który jest składany delikatnie, łagodnie, bo to właśnie ona lub on i to wprost oczywiste. Jest to pocałunek, który sublimuje przywitanie lub który kładziemy na ustach drugiej osoby przez pożądanie. Może to być również wstęp do ognistego pocałunku.

Pocałunek to prawdziwy łamacz serc, który podbił również literaturę.

Najpiękniejsze cytaty o pocałunku

Pocałunek to forma sztuki, która zainspirowała wielu autorów pragnących ubrać w słowa tę intymną nić łączącą dwoje ludzi.

"Pocałunek to najpewniejszy sposób, aby nie mówiąc nic, powiedzieć wszystko".  

Guy de Maupassant

"Jaki jest twój pocałunek? Odrobina płomienia".

Victor Hugo

"Pierwszy pocałunek nie jest czymś, czego nie da się opisać. - Jest przeżywany, karmi marzenia i tworzy pierwszą bezsenność".

Marguerite Beaudry

"Czym jest pocałunek? Nie jest to nic innego, jak prawdziwy efekt pożądania, aby przyciągnąć do siebie obiekt, który kochamy".

Giacomo Giovanni Girolamo Casanova

"Pocałunek w usta wymyślili kochankowie, żeby nie gadać bzdur".

Tristan Bernard

"Gdybym musiał iść do piekła, żeby cię pocałować, zrobiłbym to. Wtedy będę mógł pochwalić się przed demonami, że widziałem niebo, nie wchodząc do niego". 

William Shakespeare

Pocałunek jest zmysłową ekspresją dwóch ciał napędzanych przez to samo pragnienie. Stanowi dziedzictwo przodków, sublimuje przywiązanie, wzmacnia zdrowie, a także stymuluje podniecenie seksualne poprzedzające ten akt.

Pocałunek, bez względu na to, czy jest delikatny, czuły czy ognisty, pobudza hormony i sprawia, że nasze serca zaczynają szybciej bić.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

Przewodnik po początkach związku (Vol. I)

Co to jest romantyczna miłość? Obalamy mity

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top