pl.adopte.app

pl.adopte.app

Zakochany Paryż: najpiękniejsze miejsca do całowania

Nie ulega wątpliwości, że Paryż to miasto zakochanych. W zasadzie każde miejsce sprawdzi się, by wymienić się pocałunkami z ukochaną osobą: mosty, parki, muzea, czy romantyczne uliczki i wysepki.

W adopte postanowiliśmy zebrać dla Was najpiękniejsze miejsca i stworzyć pocałunkową mapę Paryża. No to zaczynamy! 

La tour Eiffel

Jedyna w swoim rodzaju, symbol Paryża, a nawet całej Francji, wieża Eiffla. Skonstruowana przez Gustava Eiffela w 1889 roku, dziś jest nie tylko jednym z najczęściej odwiedzanych  zabytkiem na świecie, ale też najchętniej wybieranym miejscem na oświadczyny. To mówi samo za siebie, czyż nie? A zatem, kiedy będziecie w Paryżu pocałunek pod wieżą Eiffla to pozycja obowiązkowa.

Pont Alexandre III

Most Aleksandra III jest bez wątpienia najbardziej majestatycznym ze wszystkich paryskich mostów. Łączą les Invalides z Petit i Grand Palais, zachwycając monumentalnymi zdobieniami i nietypową historię. Polecamy odwiedzić to miejsce pod osłoną nocą, wówczas staje się ono na wskroś romantyczne i rozbudza zmysły do czerwoności.

 Montmartre

Montmartre w 18. dzielnicy Paryża zwieńczony bazyliką Sacré-Coeur, od XIX wieku przyciągał licznych artystów takich jak Picasso czy Modigliani i stał się symbolem paryskiej bohemy. Zachwyca swoimi wąskimi uliczkami i niepowtarzalnym widokiem na panoramę miasta. Tam znajdziecie wiele miejsc, które wprowadzą Was w romantyczny nastrój. Kiedy już tam będziecie, nie zapomnijcie odwiedzić Le mur des je t'aime.

 Buttes Chaumont

Dla tych, którzy cenią sobie prywatność i lubią przebywać na łonie natury znajdujący się w 19. dzielnicy Paryża park Buttes Chaumont będzie idealny. To miejsce zachwyci Was swoim romantyzmem, krętymi alejkami, feerią kwiatowych zapachów i zapierającym dech w piersi widokiem na panoramę miastem. Gwarantujemy, że ta atmosfera udzieli się każdemu zakochanemu.

Île de Cité

Wyspa na Sekwanie położona w samym sercu Paryża, uważana za starożytną kolebkę stolicy. To właśnie tutaj możecie podziwiać widok na monumentalną Katedrę Notre Dame. Polecamy Wam długi spacer brzegiem Sekwany i krętymi uliczkami Île de Cité zwłaszcza przed zachodem słońca. Romantyzm w czystej postaci!

Opéra Garnier

Tak, tak, dobrze słyszycie, mówimy o operze! Powstała w 1875 roku za czasów Napoleona III po dziś dzień jej ogromne schody i bogate wnętrze przyciągają miliony turystów. Wszystko za sprawą połączenie stylu renesansowego z architekturą starożytnych zabytków rzymskich. No to jak, dacie się skusić na pocałunek w nie tylko największej operze na świecie, ale też jednej z najbardziej romantycznych? 

Canal Saint-Martin

Na koniec miejsce nieco mniej znane przez turystów, za to bardzo cenione przez paryżan. Mowa o skonstruowanym w XIX wieku kanale Saint-Martin, który dziś stał się kulturowym i towarzyskim centrum stolicy. Gdy tylko pojawią się pierwsze promienie słońca, wypełnia się on po brzegi i wprost tętni życiem. Polecamy Wam romantycznych spacer kanałem Saint-Martin aż do basenu la Villette.

Oczywiście, na tych miejscach pocałunkowa mapa Paryża się nie kończy, ponieważ to miasto jest pełne urokliwych zakątków, które tylko czekają na odkrycie przez kolejne pary zakochanych. Wszystko przed Wami!

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

5 rzeczy, których nie wiesz o adopte

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top