ZaadoptujFaceta.pl

ZaadoptujFaceta.pl

Zbliża się start!

Cosmic Love Space Agency z radością informuje o wylocie listów miłosnych w przestrzeń kosmiczną, a dokładnie na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS)!

W lutym 2021 roku portal ZaadoptujFaceta zaoferował zakochanym możliwość napisania listu miłosnego i wysłania go w przestrzeń kosmiczną. Operacja ta przyciągnęła ponad 40 000 zgłoszeń, udowadniając, że romantyzm wciąż płynie w naszych żyłach.

Po długim procesie selekcji, 1000 listów, które otrzymały najwięcej głosów i najmocniej poruszyły serca naszego specjalnego jury, wiosną opuściły Francję i zostały wysłane do Japonii, gdzie zapakowano je zgodnie z kosmicznymi normami obowiązującymi w JAXA (Japan Aerospace Exploration Agency).

Obecnie doskonale przygotowane do kosmicznej wyprawy, listy zostaną umieszczone wewnątrz japońskiego modułu Kibo i wystartują 21 grudnia 2021 roku na sześciomiesięczną wyprawę w kosmos! Start rakiety będzie można śledzić na żywo na kanale YouTube firmy SpaceX!

Te słodkie słowa miłości będą częścią tej samej podróży, co inne eksperymenty mające na celu sprawdzenie wytrzymałości niektórych materiałów, takich jak drewno lub żywice poliuretanowe, z myślą o wystrzeleniu drewnianych satelitów. Ta kosmiczna ekspedycja obejmie również eksperyment astrobiologiczny, w ramach którego badane będą różne możliwości migracji i rozwoju form życia w przestrzeni kosmicznej. Nasze listy miłosne będą podróżować w doborowym towarzystwie.

Po ekscytującej podróży kosmicznej listy wrócą na Ziemię w lipcu 2022 roku i zostaną dostarczone pocztą do adresatów. Czekają nas emocje, które dosłownie sięgną gwiazd!

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

Wyniki operacji Cosmic Love

Kobiety w przestrzeni kosmicznej

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top