ZaadoptujFaceta.pl

Życie seksualne w nowej rzeczywistości

Pandemia nie tylko zmieniła nasz sposób spędzania wolnego czasu i pracy, ale także wpłynęła na sposób, w jaki odnosiliśmy się do siebie w przeciągu minionego roku. I tak to również miało swoje zastosowanie do "przed i po" w naszym życiu seksualnym.

Każdego roku trendy seksualne ewoluują wraz z wchodzeniem nowych pokoleń w dorosłość, a ten szalony rok zmienił nasze przyzwyczajenia jak nigdy dotąd. Lockdown, restrykcje, obostrzenia i inne nowe trudności wynikające z pandemii sprawiły, że inaczej podchodzimy do naszej seksualności

Podczas gdy one night stand był kiedyś częścią naszego życia seksualnego, teraz zastanawiamy się dwa razy (lub trzy, lub cztery razy), zanim pójdziemy z kimś do łóżka. Odpowiadamy, jak nowa rzeczywistość wpłynie na nasze życie seksualne w przyszłości? Poznajcie trendy w seksie na ten rok.

Randka w formie wideorozmowy

To fakt: połączenia wideo pozostaną z nami na długo. Możemy je lubić bardziej lub mniej, ale wideorozmowy naprawdę stały się substytutem spotkań i randek.

Randki przez połączenie wideo było prawdziwym odkryciem, które nadal będzie trendem w 2021 roku z dwóch powodów: pierwszy, oczywiście, bezpieczeństwo. Drugi, to możliwość spojrzenia na randkę w inny sposób i szansa na lepsze poznanie się poprzez dobrą rozmowę. Oczywiście, jeśli Twoja video randka zmierza w niewłaściwym kierunku, zawsze możesz zastosować typowe "ups, nie słyszę Cię dobrze, porozmawiajmy innym razem". Prawdziwa zaleta, otóż to!

Aplikacje randkowe

Rejestracje na aplikacjach randkowych będą w tym roku nadal rosły jak szalone. Niemożność poznania ludzi poprzez bardziej tradycyjne sposoby, takie jak bary, kluby czy miejsce pracy, sprawia, że coraz więcej osób ucieka się do tego typu narzędzi, aby znaleźć podobnego partnera.

Wzrost liczby użytkowników na tych platformach randkowych zmienił również wymagania singli. Według badań przeprowadzonych przez ZaadoptujFaceta, single, którzy przed pandemią byli bardziej zainteresowani zdjęciami profilowymi, teraz przywiązują większą wagę do opisów. Znalezienie intelektualnie kompatybilnej osoby jest dziś znacznie poszukiwane konieczne niż kiedyś.

Sexting

Pary, które są razem od jakiegoś czasu, a nie mieszkają razem lub są w różnych miastach, uczyniły sexting zwyczajem w swoim związku. I faktem jest, że seks na odległość stał się dla par nowym i ekscytującym sposobem na utrzymanie płomienia w związku i antidotum na monotonię, która może przynieść odległość. 

Od pikantnych zdjęć, po frywolne wiadomości, a nawet dzielenie się erotycznymi historiami, to nowe sposoby na podgrzanie atmosfery w czasach Covid-19.

Więcej miłości (do siebie), proszę

Przedstawiamy gwiazdę wieczoru, ambasadorkę pandemicznej seksualności: MASTURBACJĘ. Coraz więcej kobiet i mężczyzn odkrywa swoje ciało w poszukiwaniu upragnionej przyjemności. Masturbacja będzie nadal kluczowa i niezbędna, pozwalając na wzrost samoświadomości własnego ciała. Coś, co, nawiasem mówiąc, nigdy nikomu nie zaszkodzi.

Całowanie z ostrożnością

Udowodniono, że koronawirus może być przenoszony przez oddech lub ślinę, dlatego zaleca się, aby nie całować się i nie wymieniać śliny z osobami, które nie mieszkają razem. Oczywiście, to obostrzenie komplikuje nam życie, ponieważ nikt (lub prawie nikt) nie chce zamieszkać ze swoim partnerem bez uprzedniego pocałunku. Co zatem zrobić w tej sytuacji? Należy odczekać 14 dni przed pocałunkiem, aby zyskać pewność, że dana osoba nie ma żadnych objawów.

Więcej seksu lepszej jakości

Z nowymi ograniczeniami, 2021 będzie kontynuował to, co zaczęło się w zeszłym roku: jakość ponad ilość. Środki bezpieczeństwa i restrykcje sprawiły, że nasze stosunki seksualne są rzadsze, ale za to wyższej jakości. Nie interesuje nas już tak bardzo bycie z inną osobą każdego dnia, ale by mieć mniej seksu, ale za to dobrego i satysfakcjonującego. Innymi słowy: staliśmy się bardziej selektywni w wyborze partnerów seksualnych.

Czas na edukację seksualną

Ta długa "susza" daje nam również szansę na to, aby dowiedzieć się więcej o naszych zachowaniach seksualnych przed pandemią i przeanalizować je. Teraz wiemy, że tabu, jakim jest seks, nadal będzie obalane. Spędzanie czasu w domu stwarzać będzie idealną okazję ku temu, aby edukować się w tym temacie. Niezależnie od tego, czy jesteśmy sami, czy mamy partnera, edukacja seksualna jest kluczem do tego, by nasze spotkania były coraz bardziej satysfakcjonujące.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

Sztuka pocałunku, czyli jak się całować?

Co to jest romantyczna miłość? Obalamy mity

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top