ZaadoptujFaceta.pl

5 zmysłowych filmów, które przygotują was na walentynki

Jeśli tęsknicie za czasami, kiedy bez skrępowania można było się spotykać, a pocałunek opierał się na spontaniczności, to przygotowaliśmy dla was bardzo zmysłową niespodziankę, która pozwoli choć trochę wypełnić tę lukę. Oto zestawienie 5 szalenie namiętnych filmów, które wprowadzą Was w bardzo frywolny nastrój...

Od Tamte dni, tamte noce przez Nagi instynkt po 50 twarzy Greya, te zmysłowe dzieła filmowe ukazują intymność w wyjątkowo uwodzicielski choć wysublimowany sposób. Koniecznie trzeba je zobaczyć!

9½ tygodnia

Film Adriana Lyne'a to kronika trwającego 9 i pół tygodnia flirtu Elizabeth (Kim Basinger) i Johna (Mickey Rourke), który rozgrywa się na tle archetypicznego Manhattanu lat 80. Ona pracuje w galerii sztuki w Soho, on na Wall Street. Spotykają się przypadkiem w chińskim sklepie spożywczym, ich spojrzenia się spotykają, on się uśmiecha, a ona ten uśmiech odwzajemnia. I tak, na pozór niewinnie, zaczyna się romans oparty na dominacji i uległości, który staje się formą ucieczki od prozy życia codziennego.

Tamte dni, tamte noce

Luca Guadagnino swoim dziełem Call Me By Your jednoznacznie udowodnił, że jest mistrzem w uchwycaniu namiętności na ekranie. Reżyser pozwala nam przyglądać się rodzącemu się uczuciu między 17-letnim Elio (Timothée Chalamet) i 24-letnim Oliverem (Armie Hammer), które rozkwita podczas gorącego lata w północnych Włoszech. Guadagnino nie zamieścił w swoimi filmie scen erotycznych i nie musiał tego robić, ponieważ  chemia między tymi dwoma młodymi mężczyznami płonie na ekranie w każdym spojrzeniu, dotyku i skradzionym pocałunku. Chwytające za serce studium zakazanej miłości.

Nagi instynkt

Właściciel klubu nocnego w San Francisco zostaje brutalnie zamordowany. Podejrzenie pada na Catherine Tramell (Sharon Stone) jego kochankę i pisarkę, która w swojej powieści opisała podobną zbrodnię. Śledztwo prowadzi detektyw Nick Curran (Michael Douglas), który z czasem wdaje się z Catherine w śmiertelnie niebezpieczny romans. Zapewne znacie ten film za sprawą rozbudzającej wyobraźnię sceny przesłuchania, ale scena seksu jest równie intrygująca. Warto ją sobie odświeżyć! ;)

Niebezpieczne związki

Wszystko zaczyna się, gdy markiza Isabelle de Merteuil (Glenn Close) proponuje swojemu byłemu kochankowi wicehrabi Sébastien de Valmont (John Malkovich) bardzo nieprzyzwoity zakład. Obiecuje mu, że spędzi z nim upojną noc, jeśli dostarczy on dowód zdrady pewnej bogobojnej mężatki. I tak zaczyna się seria erotycznych intryg i do perfekcji opracowanych podstępów, których stawką staje się zdobycie pozycji we francuskim arystokratycznym świecie. Aj, co za pikantna uczta filmowa! 

50 twarzy Greya

Anastasia Steele (Dakota Johnson) jest studentką literatury, która przeprowadza wywiad z intrygującym Christianem Greyem (Jamie Dornan), milionerem i przedsiębiorcą. Dziewczyna jest zafascynowana inteligentnym i przystojnym mężczyzną. Jednak gdy ich spotkanie dobiega końca, stara się go wymazać z pamięci. Grey zjawia się jednak w sklepie, w którym dorywczo pracuje Anastasia i prosi o kolejne spotkanie. Młoda kobieta zgadza się, tym samym wkracza w niebezpieczny świat pożądania, erotyki i głęboko skrywanych pragnień. Awww!

Koniecznie dajcie nam znać, który z filmów spodobał Wam się najbardziej. A jeśli chcecie dorzucić do tej listy własną propozycję, dajcie nam o niej znać na naszym Twitterze, nie zapominajcie dodać #ZaadoptujFaceta

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

Top 30 porad od waszych BFF

Najpiękniejsze listy miłosne w historii

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top