pl.adopte.app

pl.adopte.app

7 filmowych romansów, które wydarzyły się w Paryżu

To niesamowite miasto. Nie znajdziesz drugiego takiego na całym świecie - mówi Gil, bohater romantycznej komedii Woody’ego Allena O północy w Paryżu. I trudno nie przyznać mu racji! Miasto świateł swoimi romantyzmem i tajemniczością zachwyca i inspiruje twórców sztuki filmowej od lat. Od komedii romantycznych, przez dramaty, po melodramaty, wszystkie te gatunki łączą w sobie niesamowite historie z najpiękniejszym planem filmowym - Paryżem.

Tym sposobem w adopte dla wszystkich miłośników Paryża i kina, stworzyliśmy wyjątkowe zestawienie filmów, które wprowadzą Was w bardzo romantyczny nastrój.

Amelia, reż. Jean-Pierre Jeunet

W dzieciństwie Amelia Poulain (Audrey Tautou) spędzała dużo czasu w domu, a ucieczki od nudy szukała w świecie wyobraźni. Pewnego dnia odnajduje ukryty w swojej łazience przed laty skarb. Postanawia odnaleźć właściciela. Widząc wzruszenie człowieka po otrzymaniu "przesyłki", odnajduje życiowy cel. Postanawia, że będzie uszczęśliwiać ludzi! Wszystko się zmienia, a w dodatku w życiu Amelii pojawia się tajemniczy Mathieu Kassovitz (Nino Quincampoix).

O północy w Paryżu, reż. Woody Allen

Inez (Rachel McAdams) i Gil (Owen Wilson) przyjeżdżają do Paryża, aby zaplanować swój ślub. Wierność zakochanych zostanie jednak wystawiona na próbę, gdy na ich drodze pojawią się wyrafinowany znawca sztuki Paul (Michael Sheen) oraz tajemnicza muza Adriana (Marion Cotillard). Wraz z nią odkrywa kolejne dzielnice stolicy, niespodziewanie przenosząc się do lat 20. ubiegłego tysiąclecia, gdzie poznaje takich artystów, jak Ernest Hemingway, Pablo Picasso czy Salvador Dali.

Do utraty tchu, reż. Jean-Luc Godard

Film reprezentatywny dla nowej fali w kinie francuskim i będący odpowiedzią na amerykańską konwencję filmu noir. Przystojny Belmondo kradnie samochód i rusza nim do Paryża, gdzie poznaje amerykańską studentkę i ukrywa się przed policją. To klasyka kina europejskiego, a spontaniczna gra aktorska na ulicach Paryża pozostawia widza bez tchu.

Zakochany Paryż, reż. Gérard Depardieu, Emmanuel Benbihy i inni

Najpiękniejsze rzeczy dzieją się w Paryżu. Tam wszystko może się zdarzyć, a czas nie ma tutaj znaczenia. Ile prawdy jest w twierdzeniu, że Paryż to miasto zakochanych? Zakochany Paryż to 18 słodko-gorzkich historii o miłości, która za każdym razem pokazuje różne oblicza. Każdy z bohaterów proponuje inną definicję tego uczucia i inne spojrzenie na stolicę, która potrafi być piękna i nastrojowa, ale również kapryśna i niebezpieczna.

Moulin Rouge, reż. Baz Luhrmann

Jest rok 1900. Moulin Rouge to najsłynniejszy i najbardziej skandalizujący nocny kabaret Paryża. Jego gwiazdą jest Satine (Nicole Kidman), piękna i utalentowana kurtyzana, o której względy zabiega bogaty książę. Ona jednak zakochuje się ze wzajemnością w Christianie (Ewan McGregor) ubogim poecie, który przybył do Paryża, by poznać smak dekadenckiego życia. Czy ich uczucie ma szanse na przetrwanie?

Przed zachodem słońca, reż. Richard Linklater

Dziewięć lat temu Celine (Julie Delpy) i Jesse (Ethan Hawke) spotkali się przez przypadek w pociągu. W Wiedniu nieznajomi spędzili całą noc na rozmowach, a rozstając się tuż przed świtem, obiecali sobie, że spotkają się w tym samym miejscu za pół roku. Do spotkania jednak nie doszło. Po latach ich drogi ponownie się skrzyżowały, tym razem w Paryżu. Celine i Jesse mają kilka godzin, by nadrobić zaległości, porozmawiać i zdecydować, czy są sobie pisani.

Paryż, 13. dzielnica, reż. Jacques Audiard

Akcja filmu dotyczy się w les Olympiades w 13. dzielnicy Paryża, kilku młodych paryżan próbuje zrozumieć sens życia, miłości i seksu w nastrojowo nakręconym czarno-białym dramacie. Skomplikowana, czasem niebezpieczna historia miłosna zaczyna się, gdy Émilie (Lucie Zhang) poznaje Camille (Makita Samba), który budzi zainteresowanie Nory (Noémie Merlant), a ta z kolei spotyka się z Amber (Jehnny Beth). Trzy dziewczyny i jeden chłopak. Są przyjaciółkami, czasem kochankami, a nierzadko jednym i drugim. Słodko-gorzki obraz wkraczających w dorosłe życie młodych ludzi, który próbują zdefiniować siebie, nie unikając przy tym bolesnych błędów.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

Emblematyczne powieści w samym sercu Paryża

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top