pl.adopte.app

pl.adopte.app

Cobwebbing: co to za trend randkowy?

Choć Halloween już za nami, to ten nowy trend miłosny pozostaje wciąż żywy i ma z tym świętem co nieco wspólnego. Mimo że część z Was rozpoczęła już cuffing season, to wielu z Was postanowiło zrobić trochę porządków w swoim uczciwym życiu. W tym właśnie kryje się istota cobwebbing.

W adopte postanowiliśmy się dokładnie przyjrzeć tej nowej praktyce i wyjaśnić Wam, na czym dokładnie ona polega.

Co to jest cowebbing?

A zatem zacznijmy od wyjaśnienia tego tajemniczego terminu, którego główny człon “cobweb”, z języka angielskiego, oznacza pajęczynę. Cobwebbing to odkurzanie "pajęczyny" lub inaczej uporządkowanie swoich sieci znajomości i relacji, aby móc zacząć świeżo z kimś nowym. Poprzez aktywny “cobwebbing” swojego środowiska z przeszłości, możesz następnie ruszyć do przodu, czując się bardziej wzmocniona, pewna siebie i otwarta na spotkania.

Dlaczego warto praktykować ten trend?

Trzymanie się minionych relacji, numerów telefonów, wiadomości, a nawet zachowywanie starych t-shirtów swoich eks, może powstrzymywać Cię przed ruszeniem naprzód w Twoim życiu uczuciowym. A to dlatego, że nie jesteś mentalnie skupiona na teraźniejszości, ale wciąż tkwisz w przeszłości.

I właśnie tutaj ratunkiem, którego Ci potrzeba może okazać się cowebbing. Ten randkowy trend pozwoli Ci się uwolnić od duchów przeszłości, które zaprzątały Twój spokój i nie pozwalały Ci czerpać przyjemności z zawierania nowych relacji. Pamiętaj, że cowebbing odnosi się zarówno do Twoich byłych partnerów, jak i przelotnych crashów. Raz na zawsze pożegnaj się z tymi, którzy bawią się Twoimi uczuciami i pozostawiają z nadzieją na związek.

Nie mylić z ghostingiem

Kiedy mowa jest o cowebbingu, niektórym z Was może nasunąć się na myśl ghosting. Nie należy jednak tych pojęć utożsamiać. Ghosting polega na nagłym zerwaniu kontaktu przez jedną ze stron w związku. Partner lub crush zachowywał się, jakby mu zależało i niespodziewanie zniknął bez słowa.

Cowebbing natomiast ma miejsce, kiedy relacja dawno się już zakończyła, ale Ty nie miałaś czasu lub zwyczajnie zwlekałaś ze “zrobieniem po niej porządków”, dosłownie i w przenośni. Dlatego, aby otworzyć się na nowe relacje i być może znaleźć miłość, najlepiej pozbyć się tych starych wspomnień, które nas prześladują.

Odpowiedź na haunting   

Cobwebbing jest skuteczną odpowiedzią na inny randkowy trend zwany haunting. To szeroko rozpowszechniona praktyka, która polega tym, że Twoi byli partnerzy, albo nawet przelotne znajomości ciągle wracają, lubiąc lub komentując Twoje posty w mediach społecznościowych. Mowa o tych, którzy należą już do naszej miłosnej przeszłości, ale ciągle pojawia się w naszej cyfrowej teraźniejszości i nie dają o sobie zapomnieć.

Frustrujące, prawda? Zdecyduj się na radykalne rozwiązanie. Zastosuj cowebbing również w cyfrowym świecie, zrób zatem porządek w swoim social mediach i unfollow tych, którzy nie pozwalają Ci ruszyć naprzód.

Wiemy, że uwolnienie się od eks nie jest najłatwiejszym zadaniem, ale wykurz te widma ze swojej szafy i zacznij od nowa. Gotowa na zmianę? Nie zwlekaj ani chwili dłużej i pobierz adopte.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

Czy wolisz nawiązywać relacje osobiście czy wirtualnie? 

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top