pl.adopte.app

pl.adopte.app

Plusy i minusy przygodnego seksu

One-night stand, seks bez zobowiązań, flirt, przygoda na jedną noc... Istnieje wiele sposobów, aby odnieść się do przygodnego seksu, a także sposobów i okazji, podczas których może do niego dojść. Rzeczywistość jest taka, że nie jest to coś dla każdego, a uprawianie go ma swoje plusy i minusy. W adopte je przed Wami odsłaniamy.

Seks przygodny może pozwolić ludziom na intymne doświadczenie bez długoterminowego zobowiązania. W zależności od kontekstu może nieść ze sobą pewne korzyści, ale i pewne zagrożenia. Odkrywanie swojej seksualności, dobra zabawa, budowanie pewności siebie i poczucia własnej wartości to niektóre z zalet. Wiele recenzowanych artykułów sugeruje również, że eksploracja seksualna może sprzyjać zdrowemu przejściu w dorosłość.

Z drugiej strony, poza chorobami przenoszonymi drogą płciową lub niechcianą ciążą, uprawianie seksu z tą samą osobą raz lub kilka razy, lub z różnymi osobami, może mieć różny wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Ale jaki dokładnie?

Przypadkowy seks i jego podwójny efekt

Wszystko zależy od tego, jak sobie z tym radzimy i od kontekstu każdego spotkania. Nigdy nie powinniśmy się w niego angażować, jeśli nie jesteśmy w 100% przekonani, że chcemy, a także, jeśli to robimy, powinniśmy mieć pewność, że jesteśmy wolni i że to powinien być nasz wybór z kim, kiedy i w jakim zakresie. 

Problem pojawia się wtedy, gdy przygodny seks uprawiany jest po to, by wypełnić pustkę. W takim przypadku może to nie być pozytywne doświadczenie, prowadzące do poczucia samotności, zniechęcenia lub winy.

Jeśli uprawiając przygodny seks, czujesz się komfortowo i czerpiesz z niego przyjemność, to jest on dla Ciebie. Jeśli natomiast stwierdzisz, że sprawia Ci to przykrość lub przynosi dyskomfort, najlepiej przemyśl to jeszcze raz. Rób to świadomie, w zgodzie ze samą sobą i zawsze dbając o swoje zdrowie, które jest najważniejsze.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

Jak rozpoznać prawdziwą miłość?

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top