ZaadoptujFaceta.pl

5 błędów, które popełniasz, kiedy rozmawiasz z kobietą

Wszyscy wiemy, że mężczyzn, w większości przypadków, nie uczy się okazywania emocji. I podczas gdy kilku z nich udaje się przerwać ten krąg, inni wciąż napotykają trudności w tym aspekcie, a co za tym idzie, mogą potrzebować niewielkiej pomocy.

Mając to na uwadze, w ZaadoptujFaceta stworzyliśmy listę 5 najczęstszych błędów, które popełniasz podczas rozmowy z kobietą. Mamy nadzieję, że ta wiedza pomoże wam, przeprowadzić interesującą i satysfakcjonującą dla obu stron rozmowę.

Zbyt wczesne rozpoczęcie rozmowy

Niektórzy mężczyźni uważają, że trzeba od początku jasno zakomunikować, że ich intencje są czysto seksualne. Oczywiście, odpowiedzialność afektywna jest ważna, ale powolne i stopniowe przechodzenie do bardziej osobistych kwestii sprawi, że ona będzie się czuła coraz bardziej komfortowo z pomysłem dzielenia się z Tobą intymnymi myślami i pragnieniami. To zapobiegnie sytuacji, w której rozmowa stanie się niewygodna, a nawet nagle dobiegnie końca.

Rozmowa o pieniądzach, by zrobić wrażenie

Co prawda, potrzeba zaimponowania potencjalnej partnerce jest dość powszechna, to  mówienie o swojej pensji, samochodzie, którym jeździsz lub aktualnej pozycji w firmie może w rzeczywistości skończyć się odepchnięciem tej osoby. Alternatywą jest dzielenie się Twoimi wartościami w bardziej subtelny sposób, poprzez rozmowy, które odzwierciedlają codzienne zachowania, cele i dążenia.

Dawanie utartych komplementów

Kobiety doskonale wiedzą, kiedy facet prawi komplementy, które z łatwością mogą być skierowany do kogokolwiek innego, kogo ledwo się zna. Idealnie byłoby poczekać chwilę, aż komplementy przyjdą naturalnie, wynikną z czegoś, co padło podczas rozmowy lub co faktycznie można zaobserwować w osobowości przyszłego partnera.

Wykorzystywanie doświadczeń z kobietami, by podkreślić swoją wartość

O ile oboje nie daliście sobie jasno do zrozumienia, że powoływanie się na przeszłość jest w porządku, wykorzystywanie opinii innych kobiet do samookreślenia się jest strzałem w stopę. W końcu nie wszystkie kobiety mają ten sam punkt widzenia. Co więcej, ona może pomyśleć, że nadal żywisz uczucia do swojej byłej partnerki, tym samym rujnując swoje szanse na zbudowanie z tą osobą czegoś bardziej solidnego w przyszłości.

Brak wyważonej rozmowy

Mówienie o sobie, zadawanie prostych pytań lub narzekanie na przypadkowe rzeczy. Te trzy kwestie nie niosą w sobie żadnej negatywnej wagi, ale gdy są stosowane w nadmiarze, mogą spowodować brak zainteresowania w przyszłej partnerce. Ideałem jest utrzymanie równowagi i lekkości rozmowy przy zachowaniu autentyczności. 

A teraz czas zastosować nasze porady w praktyce. Powodzenia! :)

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

4 rzeczy, które kobiety chcą, żebyś wiedział o seksie

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top