pl.adopte.app

pl.adopte.app

5 wskazówek, które pomogą Ci dotrzymać noworocznych postanowień

Pod koniec roku, w atmosferze świętowania i zmian, powszechne jest składanie obietnic i planów na kolejny rok, których nie zawsze udaje się nam dotrzymać. Mając to na uwadze, w zaadoptuj, przygotowaliśmy 5 wskazówek, które pomogą Ci podążać za Twoimi noworocznymi postanowieniami i rozpocząć nowe życie.

1. Stąpaj twardo po ziemi

Tworzenie nieosiągalnych celów doprowadzi Cię tylko do frustracji, że nie jesteś w stanie ich urzeczywistnić. Na przykład, podjęcie decyzji o tym, że już nigdy w życiu nie zjesz węglowodanów, nie jest do końca rozsądne na dłuższą metę. Być może lepiej będzie podjąć bardziej umiarkowane kroki, takie jak jedzenie posiłków w mniejszych ilościach. Ideałem jest bycie realistą co do swoich możliwości i ram czasowych, które wyznaczyłeś sobie do osiągnięcia każdego celu.

2. Zrób plan

Jeśli masz dobrze zdefiniowany cel, postaraj się, aby był on również szczegółowo zaplanowany. Chodzi o to, abyś dokładnie wiedziała, dokąd zmierzasz, abyś mogła śledzić własne postępy. Z każdym podjętym krokiem, spróbuj również zaoferować sobie nagrody, aby utrzymać motywację do uzyskania upragnionych wyników.

3. Nie obwiniaj się

Ogólny obraz jest ważniejszy niż jeden czy dwa dni odstępstwa. Jeśli akurat w tym miesiącu nie udało Ci się zaoszczędzić pieniędzy potrzebnych na wymarzoną wycieczkę lub jeśli opuściłeś jedną lekcję kursu językowego, nie liczy się to w ostatecznym rozrachunku. Ważne jest, aby zaakceptować fakt, że nie udało się osiągnąć danego celu w określonym dzień lub miesiącu i po prostu wrócić do zaplanowanej rutyny, jakby nic się nie stało.

4. Znajdź sieć wsparcia

Często jesteśmy otoczeni przez ludzi, którzy nie rozumieją naszych dążeń lub nie wierzą w nasze marzenia. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć przyjaciół lub znajomych, którzy mają takie same zamiary jak Ty i zmierzają w kierunku tego samego celu. Te osoby będą Cię motywować, a jeśli zajdzie taka potrzeba, przypomną Ci, dlaczego zacząłeś.

5. Ucz się i dostosowuj

Trudności napotykane po drodze są najczęstszym powodem rezygnacji, gdy chodzi o realizację naszych postanowień. Pamiętaj jednak, że zawsze możesz uczyć się na błędach i wyciągać z nich wnioski, aby dalej podążać w kierunku swojego celu. Postaraj się zanotować, kiedy dokładnie wszystko zaczęło się wymykać spod kontroli i jakie mogły być tego przyczyny. Dysponując takim zapisem, łatwiej będzie Ci zrozumieć sytuację i wprowadzić niezbędne poprawki 

Zrobiłaś już niezbędne notatki? A teraz zaplanujmy te postanowienia!

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

5 komedii romantycznych, które wprowadzą Cię w świąteczny nastrój

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top