ZaadoptujFaceta.pl

Dobry small talk: sukces gwarantowany

Zamiana niezręcznej ciszy w płynną rozmowę w 5 minut nie jest już mitem, wszystko dzięki small talk, pod warunkiem, że będzie dobry.

Pewnie zastanawiacie się: co to jest small talk? Cóż, jest to po prostu luźna, niezobowiązująca rozmowa na niezbyt poważne tematy, która często ma miejsce między osobami, które się dobrze nie znają, a jej celem jest przełamanie lodów. Nawiasem mówiąc, wszyscy posiadamy tę umiejętność i możemy ją w pełni wykorzystać podczas pierwszych spotkań. Dzięki niej, przy odrobinie wprawy, możemy poznać naszego rozmówcę nieco lepiej, zwracając uwagę nie tylko na to, co mówi, ale przede wszystkim na sposób, w jaki się wyraża.

Aby stać się ekspertami w tej dziedzinie, w ZaadoptujFaceta postanowiliśmy przeanalizować najbardziej powszechne i skuteczne small talks w obszarze flirtowania. No to zaczynamy!

  1. 1. Daj komplement

Prawie każdy uwielbia komplementy, szczególnie gdy są one wyważone Upewnij się tylko, że jest on właściwy. Możesz śmiało powiedzieć: "Masz bardzo ładny uśmiech!".

  1. 2. "Co wolisz...?"

Zadawanie otwartych pytań, na które odpowiedź nie jest automatyczna, ale też nie jest zbyt osobista, jest świetnym posunięciem, które sprawia, że nie jesteś zbyt natarczywa.

  1. 3. Poproś o rekomendację...

O nowy serial na Netflixie, dobrą książkę, modny bar lub kawiarnię. Ludzie uwielbiają dzielić się swoją ulubioną muzyką, filmami i miejscami. Dodatkowo poznasz jego upodobania.

  1. 4. Podziel się ciekawostką

Oczywiście związaną z tematem, to wzbudzi zainteresowanie Twojego rozmówcy. Pamiętaj, że inteligencja przyciąga.

  1. 5. Zapytaj go o jego hobby

Porozmawiajcie o tym, co naprawdę lubi robić. Nieważne, czy gra w Animal Crossing, czy naśladuje ulubionego aktora. W ten sposób możesz swobodnie pomówić o tym, co pasjonuje też Ciebie.

  1. 6. Pogoda

To banał, wiemy, ale ten temat zawsze pomaga pozbyć się niezręcznej ciszy. Dlaczego więc nie użyć go jako pretekstu, aby zbliżyć się do siebie? Na przykład, jeśli jest zimno, możesz podejść do niego bliżej lub zastosować hollywoodzki klasyk i subtelnie zasugerować pożyczenie Ci jego sweter. Ohhh!

  1. 7. I najnowszy, szczepionka Covid

Nie ma wątpliwości, że będziecie o tym mówić dłużej niż 5 minut. W ten sposób poznasz jego światopogląd, doświadczenie i dowiesz się też, jak reaguje w różnych sytuacjach.

Kiedy spotkanie dobiegnie końca, przypomnij sobie, czym podzieliliście się w trakcie small talk i wykorzystaj to na pożegnanie. "A tak przy okazji, powodzenia na rozmowie kwalifikacyjnej, jestem pewna, że dostaniesz tę pracę". Pokaż, że zwróciłaś uwagę na to, o czym rozmawialiście. To zawsze jest super sexy.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

4 rzeczy, które kobiety chcą, żebyś wiedział o seksie

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top