ZaadoptujFaceta.pl

Jak wpłynąć na jego zaangażowanie?

Czy istnieją sposoby, aby sprawić, by facet, na którym Ci zależy, w pełni się zaangażował? Czy warto robić cokolwiek? Skoro Ci zależy to pewnie, że warto. Oto nasza instrukcja!

Jest kilka warunków, które muszą zostać spełnione, aby stworzyć satysfakcjonujący związek. Wspaniale, jeśli spotka nas miłość rodem z hollywoodzkich filmów - niespodziewana, namiętna i na zawsze. Jeśli jednak wciąż trafiamy na niewłaściwych mężczyzn lub nasze związki kończą się szybciej niż się zaczęły, warto podejść do tematu bardziej metodycznie.

Niewidzialni kandydaci

Zamknij oczy na wszystkich niewłaściwych facetów. Jak ich rozpoznać? To ci, którzy od początku nie rokują. Nie są zainteresowani, nie traktują Cię tak, jakbyś tego chciała, są zajęci lub są na takim etapie życia, w którym stabilny związek nie jest ich celem. Ciągnie Cię do niegrzecznych chłopców? A może jesteś typem terapeutki, która czuje misję, by naprawić tych “popsutych”? Jeśli tak, to już wiesz co robić w życiu… ale zawodowo, za pieniądze. W życiu prywatnym tacy panowie powinni stać się dla Ciebie niewidzialni.

Bądź otwarta

Niezależnie od dotychczasowych doświadczeń pielęgnuj w sobie otwartość na nowe relacje. Bądź szczera ze sobą i partnerem. Jasno komunikuj swoje uczucia i oczekiwania. Daj sobie spokój ze skomplikowanymi gierkami. Płeć przeciwna naprawdę docenia jasne sytuacje i proste zasady. A może Twoje poprzednie związki były kompletną porażką i teraz zbudowałaś wokół siebie wysoki mur. Wierzysz, że ten właściwy wybranek “pokona go na skrzydłach miłości”. Przypominamy, że ostrożność nie jest złą cechą, ale warto połączyć ją z ciekawością drugiego człowieka.

Znaj swoją wartość

Jeśli chcesz, aby Twój partner w pełni się zaangażował, musisz dać mu do zrozumienia, że życie bez Ciebie jest dużo nudniejsze i smutniejsze. Dlatego tak ważne jest dbanie o swoją kondycję psychiczną i fizyczną. Pomoże Ci w tym otaczanie się interesującymi ludźmi, inwestowanie w swój rozwój kulturalny i intelektualny i pielęgnowanie swoich pasji. Jeśli sądzisz, że Twoje życie nabierze sensu dopiero, gdy znajdziesz partnera swoich marzeń, możesz się rozczarować. Oszołomienie płci przeciwnej jest tylko efektem ubocznym inwestowania w siebie. Misją jest zbudowanie pewności siebie i wiary we własne możliwości. Pamiętaj, by nie udawać kogoś, kim nie jesteś. W końcu szukasz relacji długodystansowej. Czy chcesz grać kogoś innego latami? Z pewnością doprowadzi to do rozdwojenia jaźni. Nie polecamy.

Daj mu się wykazać

Faceci to zdobywcy! Na serio! Dlatego nie wyręczaj go we wszystkim. Daj mu się wykazać. Nie planuj skrupulatnie Waszych spotkań, niech on to zrobi. Słyszałaś o tym, że większość osób, które wygrały fortunę na loterii, traci wszystko w przeciągu dziesięciu lat? Nic w tym dziwnego. Nie przykładamy specjalnej uwagi do spraw, które przychodzą nam bez trudu. Pamiętaj o tym i daj mu szansę Cię docenić. Niech się trudzi, niech wymyśla, niech się przywiązuje. ;)

Zdrowy racjonalizm

Właściwy kandydat znaleziony, randki idą zgodnie z planem, wszystko wskazuje na to, że ten związek będzie długi i szczęśliwy. I właśnie w tym momencie wpadasz w jeden z dwóch scenariuszy. W pierwszym, hormony szczęścia całkowicie blokują Twój realistyczny oglądu sytuacji, wszystko jest wspaniałe i różowe, a ON nie ma absolutnie żadnych wad. W drugim przypadku zaczynają się podejrzenia i kontrola. Czy na pewno zależy mu tak samo, jak mnie? Jeszcze nie poznałam jego przyjaciół/rodziców - czy to znaczy, że nie traktuje “nas” poważnie? Oczywiście w okresie pierwszego zauroczenia, emocje sprawiają, że trudno Ci zachować racjonalny ogląd sytuacji. Warto się jednak postarać. Abstrakcyjne oczekiwania lub bezpodstawne pretensje bardzo szybko ostudzą Wasze uczucia.

Jeśli już masz na oku faceta, który wart jest tego całego zachodu, pamiętaj o naszych wskazówkach: bądź szczera, nie zaniedbuj swoich pasji i przyjaciół, daj mu poczuć, że życie z Tobą jest dużo fajniejsze niż bez Ciebie i nie popadaj w skrajności. Jeśli ten gość jest Tobie pisany, to powinno wystarczyć.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

Ortografia, głupcze!

5 polskich festiwali, na których musisz pojawić się tego lata!

back to top