ZaadoptujFaceta.pl

Lubię podróżować sama, i co z tego?

W dzisiejszych czasach nie jest rzadkością, że kobiety podróżują po świecie same. Wystarczy wejść na Instagram, aby zobaczyć, jak influencerki spędzają swoje wakacje, przemieszczając się z jednego punktu do drugiego po całej planecie. Jednak nie zawsze tak było. Kiedyś ktoś, kto podróżował na własną rękę, uważany był za dziwaka. 

Ale wyjaśnijmy sobie jedną rzecz: podróżowanie w pojedynkę to nie to samo, co bycie samemu przez całą podróż. Kiedy już się na to zdecydujesz, możesz poznać miejsca, jedzenie i przyjaciół, których nie spotkałabyś, podróżując w grupie lub z partnerem. Jest to doskonała okazja do poznania siebie i uświadomienia sobie, że jeśli jesteś w dobrym nastroju, wszystko inne wokół Ciebie również będzie pełne pozytywnej energii.

Jako miłośniczka podróży solo przekonałam do tego moje znajome, które wahały się, bo za bardzo bały się, aby wyruszyć w świat w pojedynkę. Jednak, kiedy już się odważyły, rezultat był niesamowity. Wróciły wyzwolone, z tysiącami doświadczeń i długą listą nowych przyjaciół. 

Być może przekonają Cię zalety podróżowania w pojedynkę: jedzenie tego, na co masz ochotę, jeden lub więcej flirtów, nie musisz czekać na nikogo, aby wziąć udział w wycieczce lub pójść do muzeum i do tego pełna spontaniczność

Pierwszą zasadą jest pozostawienie swoich uprzedzeń za sobą, tak aby wszystko przebiegało zgodnie z planem, który zapamiętasz na zawsze. Druga zasada to przygotowanie swojej podróży z przewodnikiem: wyszukaj miejsca, trasy, kierunki, które chcesz przemierzyć i oczywiście zabierz ze sobą telefon z dostępem do internetu, aby wybrać najlepszą drogę. 

Zarezerwuj swoje zakwaterowanie, autobusy lub pociągi i miejsca turystyczne z odpowiednim wyprzedzeniem. W niektórych przypadkach, wejściówki do popularnych muzeów lub zabytków powinny być zabukowane z góry.

Chociaż trzeba zachować ostrożność (tak jak to robisz w swoim miejscu zamieszkania), to z każdym dniem rośnie grono dziewczyn, które podróżują samotnie. Internet również to uprościł. W dzisiejszych czasach możemy podróżować swobodnie, we własnym tempie i spędzić niesamowity czas. Potrafimy o siebie zadbać i jest to dla nas symbolem siły i niezależności

Odkrywanie świata na własnych zasadach to super plan. A zatem, jaki jest Twój następny cel podróży?

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

8 kont na Instagramie, które pozwolą Ci podróżować (z własnej kanapy)

Amelia Earhart: Pilotka, która podbiła niebo 

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top