pl.adopte.app

pl.adopte.app

Slow Love w czasach kwarantanny

Dystans społeczny działa na rzecz spłaszczenia krzywej. To jest fakt, z którym dawno się już pogodziliśmy. Mijamy się na ulicach i w supermarketach, ale jedyne co wymieniamy to spojrzenia pełne niepokoju i współczucia. Więcej dystansu. Więcej izolacji. Więcej samotności? Nie. Ani trochę. Tak naprawdę, jesteśmy bardziej zjednoczeni niż kiedykolwiek.

W zależności od rozwoju COVID-19, zamknięcie uderza w każdego z nas inaczej. Jesteśmy jednak istotami społecznymi. Musimy ze sobą współżyć i odbierać bodźce ze świata zewnętrznego. Utrzymywanie kontaktu nigdy nie było tak łatwe, a to za sprawą naszej dobrej przyjaciółki technologii, a poznawanie nowych ludzi nigdy nie było tak przyjemne, a to dzięki wirtualnym kupidynom. Wiesz, dokąd zmierzamy, prawda?

Izolacja pozbawiła nas również miłosnych uniesień, ale dała nam w zamian coś bardzo ważnego: cierpliwość. W świecie szybkich randek możemy powiedzieć, że kwarantanna pozwala nam lepiej poznać naszych adoratorów. Przeszliśmy od Fast Love do Slow Love, a nam takie tempo nie przeszkadza. 

Czy warto teraz poznawać nowych ludzi?

Pewnie, że tak! Jednak, logicznie rzecz biorąc, nie chodzi o to, żeby od razu składać sobie miłosne deklaracje. Slow love polega na rozmowie, poznawaniu się, dzieleniu się swoimi zainteresowaniami (memy zdają tutaj egzamin) i stopniowym rozwoju uczucia. Istnieją sposoby na nawiązanie kontaktu z innymi bez uprzedniego zobaczenia się. Ekran nie krępuje i pozwala wydobyć takie aspekty naszej osobowości, których zazwyczaj nie mamy odwagi ujawniać. I co najważniejsze, takie nawiązywanie relacji społecznych gwarantuje udaną zabawę.

Od kilku tygodni otrzymujemy tylko negatywne informacje, a nawet ich nadmiar. Czas się na chwilę odciąć i uwolnić od tego poczucie izolacji (które, nawiasem mówiąc, nie jest łatwe do zniesienia). Jesteśmy istotami społecznymi, musimy utrzymywać ze sobą kontakt, aby wzajemnie podtrzymywać się na duchu, zachować optymizm i razem się śmiać. 

Paradoksalnie, koronawirus może przynieść nam coś dobrego. Zatrzymamy się w tym pośpiechu i zaczniemy na świat patrzeć z dystansem. Poznanie kogoś na długo przed spotkaniem w realu, pozwoli jasno ocenić, czy na pewno ta osoba jest tego warta i zaoszczędzi niezręcznej pierwszej randki. 

Wydaje się, że w tym pędzącym sto na godzinę świecie, zapomnieliśmy czym jest miłość na wolnym ogniu. Czas otworzyć się na sapioseksualizm i znaleźć intelektualne i duchowe połączenie, poza tym fizycznym. Podstawą wszystkich związków jest komunikacja i zaufanie, i to jest to, o czym zapominamy, kiedy zaczynamy spotykać się z kimś ze względu seksualne przyciąganie lub wewnętrzny instynkt. 

Dowiedz się, czego tak naprawdę chcesz

Kwarantanna nie tylko skłania do refleksji nad sobą i naszą obecną sytuacją, ale także nad tym, jaki związek chcemy stworzyć. Teraz, jak nigdy dotąd, potrzebujemy komfortu i poczucia, że jesteśmy słyszalni. W tym czasie, aplikacja randkowa działa jak papierek lakmusowy. Dzięki niej możesz dowiedzieć się, czego dokładnie oczekujesz od partnera. 

Eksperymentuj z Zaadoptuj, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju związku poszukujesz. Nadszedł czas, aby rozpocząć rozmowę z facetami, którzy Ci się podobają albo znaleźć takie osoby, z którymi masz wspólne zainteresowania. A może przewrotnie, daj szansę tym, do których nigdy byś się nie odezwała.

Jedno jest pewne, kiedy ten etap się zakończy, będziemy mieli o wiele jaśniejszy obraz rzeczywistości niż dotychczas. Będziemy kłaść większy nacisk na jakościowe spędzanie czasu w kręgu naszych przyjaciół i pomyślimy dwa razy zanim z czystej nudy wybierzemy się na randkę.

Patrząc na całą sytuację z optymizmem, pary lub przyjaźnie, które powstały w tym czasie łączyć będzie silna więź oparta na długich rozmowach, wirtualnych randkach i wielu bezsennych nocach. 

Podobno, to co najlepsze przed nami! Wyobraźcie sobie pierwszą randkę osób, które od tygodni dzieliła odległość. Fajerwerki! 

Alejandra Aranda

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

11 sposobów na praktykowanie self-care podczas kwarantanny

5 zabiegów pielęgnacyjnych, które możesz wykonać w domu

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top