ZaadoptujFaceta.pl

Sposoby wyrażania miłości

Czy wiesz, że istnieją różne sposoby na okazywanie miłości? Tak, dokładnie!  Właśnie dlatego w Zaadoptuj postanowiliśmy zaprezentować niektóre sposoby dawania i otrzymywania miłości, opisane przez doktora Gary'ego Chapmana, specjalisty od małżeństwa i życia rodzinnego i autora bestsellerowego poradnika 5 języków miłości.

Słowa afirmacji

Niektórzy czują i okazują miłość poprzez słowa. Dawanie komplementów, mówienie słów takich jak "kocham Cię" lub "tęsknię za Tobą", czy pisanie notatek z wyrazami czułości i uznania to sposoby na to, by bliskie Ci osoby wiedziały, jak wiele dla Ciebie znaczą. Uprzejme słowa wzmacniają związek.

Akty świadczące o działaniu

Wszystkie działania, które Twój partner podejmuje wobec Ciebie, np. przygotowanie ulubionego śniadanie, wysłanie wiadomość z życzeniami miłego dnia lub zorganizowanie czasu tak, aby spędzić go Tobą, kiedy tego potrzebujesz. To wszystko jest oznaką miłości do Ciebie. Sprawia, że czujesz się ważna, zadbana i kochana.

Otrzymywanie prezentów

Przemyślany prezent świadczy o tym, że jesteś dla niego kimś wyjątkowym. Ten język miłości niekoniecznie musi wyrażać się materialistycznie. Przemawiają nim drobne szczegóły takie jak przyniesienie ulubionych lodów, zrobienie serca origami, wydrukowanie wspólnego romantycznego zdjęcia, itp. Istnieją tysiące pomysłów i to one właśnie pokazują, że dana osoba myśli o Tobie i wzajemnie.

Jakościowy czas 

Wspólne spędzanie czasu jest również wyrazem miłości. Kiedy dana osoba poświęca Ci swoją niepodzielną uwagę lub poświęca czas na spacer, lub inną aktywność z Tobą, to dowód na to, że odgrywasz ważną rolę w jej życiu.

Kontakt fizyczny 

Miłość może być wyrażona poprzez fizyczne przywiązanie. Trzymanie się za ręce, całowanie, przytulanie i pieszczoty mogą być ulubionym sposobem okazywania i otrzymywania miłości. Odpowiedni dotyk przekazuje ciepło i poczucie bezpieczeństwa.

Teraz kiedy już znasz sposoby na wyrażenie swojej miłości, nie wahaj się zastosować ich w praktyce i pokaż tej wyjątkowej osobie lub osobom, jak bardzo je kochasz i jak bardzo są dla Ciebie ważne.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

5 technik poprawnej komunikacji w związku

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top