ZaadoptujFaceta.pl

Znaczenie równowagi osobistej w związku

Spędzacie razem tak wiele czasu, że płomień stracił już swój blask. Ekscytująca melodia początku stała się znajomą, powtarzającą się piosenką, Zakończyliśmy już wspólną podróż po naszym wszechświecie? Jak zatem utrzymać magię przy zachowaniu odpowiedniego dystansu?

Czy to możliwe, że pary, które, mimo że żyją w pewnej odległości od siebie, wydają się sobie tak bliskie? Czyżby odkryły sekretną formułę? Otóż uprawiają sztukę separacji, aby lepiej odnaleźć siebie nawzajem.

Nauka zarządzania odległością

Czy odległość może pogodzić serca i ciała? Czas, który para spędza razem, pozwala im odkrywać wzajemne upodobania, dopasowywać się do siebie, rozwijać wzajemne uczucia i podtrzymywać namiętność. Daje im również możliwość życia w symbiozie z wyborami partnera.

Przedstawiony obraz wydaje się idealny, ale co się dzieje, gdy pojawiają się nasi wrogowie: nuda, monotonia i rutyna? Jak żyć w harmonii, gdy "przyzwyczajenie" do zaproszenia do wspólnego pożycia pozostaje na zawsze niezmienne? Każdy mijający dzień, jak zacinająca się płyta, oddala nas od spontaniczności, a pożądanie zostaje przeoczone.

Ciągłe przebywanie razem sprawia, że wchodzimy w niesmaczną codzienną rutynę, w której zanika pożądanie. "Niezwykłość" naszych początków staje się "zwyczajnością", nasze "yeah" staje się "ah", dyskusje toczą się zawsze wokół tych samych tematów, a dokazywanie pozostaje w strefie marzeń.

Co by się stało, gdyby zamiast zamykać się w sobie, rozwiązanie było poza parą, poza naszym związkiem, gdyby rozwiązaniem na rozpalenie płomienia namiętności na nowo była indywidualność?

Kultywowanie autonomii

Mamy szczęście żyć w czasach, w których, jako jednostki, możemy cieszyć się bardzo bogatym życiem towarzyskim. Dni naszych babć i dziadków, kiedy uniwersum zazwyczaj ograniczone było do rodziny i związanych z nią działań, wydają się odległe. Wraz z wydłużającą się średnią długością życia, idealny wiek do zawarcia małżeństwa staje się coraz mniej ważny. Najpierw chcemy stworzyć coś samodzielnie, potem przychodzi czas na spotkanie i wspólne budowanie.

Podczas gdy dla niektóre to w pełni normalne, aby spędzać czas bez partnera, inni zupełnie oddają się związkowi. Ale uważaj, aby nie spędzić całego swojego czasu wolnego z partnerem, ponieważ istnieje ryzyko, że zatracisz w tej relacji samą siebie.

Ważne jest, aby być niezależnym, pozwolić związkowi oddychać i zaznaczyć swoją tożsamość. Zdefiniuj siebie na nowo, nie będąc systematycznie kojarzonym z "nami". Przeżywanie silnych emocji bez drugiej osoby jest niezbędne do stworzenia nowej dynamiki dla was obojga. To doświadczenie pomoże wstrzyknąć nowe składniki odżywcze do waszego związku. To podsyci wyobraźnię, napędzi wasze dyskusje, wzbogaci wasze wymiany zdań i sprawi, że pieszczoty będą ciekawsze.

Autonomia stwarza również poczucie braku. Podaruj sobie weekend z przyjaciółmi, idź na spotkanie ze znajomymi, daj sobie przerwę od swojej drugiej połowy. Dzięki temu uczucia staną się wyraźniejsze i silniejsze. Wzajemna tęsknota, na przykład, jest znakiem, że miłość wciąż tam jest, że ogień wciąż płonie i jest żywy.

Odzyskanie osobistej równowagi sprawi, że Twój związek stanie się harmonijny. Najlepiej jest znaleźć odpowiedni rytm i omówić go z partnerem, ponieważ oboje na tym skorzystacie.

Dodaj pikanterii waszym spotkaniom

Kto powiedział, że zawsze musimy być zachowawczy? Aby podkręcić temperaturę, możesz wysyłać wiadomości tekstowe, aby powiedzieć sobie nawzajem, czego oczekujecie. Czy zauważyłaś, że dystans sprawia, że komunikacja jest bardziej płynna i mniej nieśmiała? Mamy odwagę kwestionować zakazy i zostawiamy miejsce dla wyobraźni bez tabu.

Spróbuj odgrywania ról. Spotkanie w hotelowym barze. Uwodźcie i flirtujcie ze sobą jak zupełnie obcy sobie ludzie, tak jak pierwszego dnia, szepcząc sobie do ucha swoje fantazje. To okazja, by przypomnieć sobie, co was do siebie przyciągnęło. To małe coś ekstra, co uczyniło go lub ją tak wyjątkowym dla Ciebie.

Przygotuj romantyczny wieczór szyty na miarę. Aby to zrobić, zarezerwuj wieczór w wyjątkowym miejscu, mając na uwadze jeden cel: przyjemność. Z dala od problemów życia codziennego, oddaj się swoim pragnieniom. Szampan, kąpiel z bąbelkami i czekoladki uświetnią tę noc rozkoszy.

Miłość oznacza również pozwolenie sobie na chwile rozłąki, aby odkryć na nowo swój związek, dać mu nowe życie i przeżyć kilka przerw naznaczonych pasją i odwagą.

"Znalezienie odpowiedniego dystansu, równowagi między prywatnością osobistą a wspólną, jest jednym z kluczy do sukcesu pary" - Jacques Salomé, Pochwała pary.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź też:

4 rzeczy, które kobiety chcą, żebyś wiedział o seksie

POBIERZ APLIKACJĘ

back to top